Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Poznań: Ruszają remonty torowisk w Warszawskiej oraz 28 Czerwca 1956 r.

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras.

Data publikacji:
2019-04-15 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: Ruszają remonty torowisk w Warszawskiej oraz 28 Czerwca 1956 r.
fot. ZTM
Zgodnie z planem remontów na 2019 rok, w poniedziałek 15 kwietnia rozpoczęły się prace w dwóch lokalizacjach - na ul. Warszawskiej oraz 28 Czerwca 1956 r.

Ulica Warszawska

W ramach tegorocznych remontów tras tramwajowych i sieci trakcyjnych zaplanowano remont na rondzie Śródka i trasach dojazdowych do niego. Prace będą realizowane etapami, aby były jak najmniej dokuczliwe dla mieszkańców i pasażerów. W ramach pierwszego etapu wymieniona zostanie sieć trakcyjnej na ul. Warszawskiej oraz węzeł rozjazdowy na rondzie Środka od strony ul. Warszawskiej.

Remont wymaga wyłączenia z użytkowania torowiska na ul. Warszawskiej, w związku z czym wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji. Innymi trasami będą kursować tramwaje linii nr 6 i 8, które zostaną skierowane do pętli na Zawadach.

Na odcinku Rondo Śródka - Miłostowo pasażerowie będą mogli podróżować komunikacją zastępczą oraz autobusami linii swarzędzkich. Od ronda Śródka do Miłostowa kursować będzie autobus "za tramwaj" T6. Na tym odcinku - na podstawie biletów ZTM - będzie można także korzystać z autobusów swarzędzkich linii nr 401, 405, 406 i 407. Będzie to możliwe dzięki podpisanej umowie ze Swarzędzkim Przedsiębiorstwem Komunalnym.

Prace w rejonie ul. Warszawskiej zaplanowano na ok. dwa miesiące i powinny się zakończyć najpóźniej 19 czerwca.

Ulica 28 Czerwca 1956r.

Na ul. 28 Czerwca 1956r. MPK Poznań przystąpi do wykonywania napraw torowiska. Prace będą odbywały się na odcinku od ul. Krzyżowej do Hetmańskiej. Do 30 kwietnia, ze względu na konieczność wykonania punktowych napraw infrastruktury torowej, zostaną wprowadzone zmiany w transporcie publicznym. Zmienionymi trasami będą kursować tramwaje linii nr 2, 9, 10 i 11 oraz autobusy linii 151, 171 i 243.

W związku z remontem torowiska wprowadzane będą etapowo czasowe zmiany w organizacji ruchu na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Krzyżowej. W pierwszym etapie zamknięty zostanie pas ruchu ul. 28 Czerwca 1956 od skrzyżowania z ul. Traugutta w kierunku ul. Hetmańskiej. Ulica 28 Czerwca 1956 będzie na tym odcinku jednokierunkowa w stronę centrum i zwężona do 3 m na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Pamiątkowej. Objazd zamkniętego odcinka wyznaczono ul. Rolną.

W kolejnym etapie prace torowe będą prowadzone na dalszych odcinkach torowiska w ul. 28 Czerwca 1956 między ul. Pamiątkową i Krzyżową, a czasowe zmiany będą polegały na zwężaniu fragmentów ulicy w rejonie prowadzonych prac.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5