Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Prezes PKP SA: PolskiBus nie ma z nami żadnych szans

Dalej Wstecz
Autor:

Dominik Lebda

Data publikacji:
2015-09-24 10:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Prezes PKP SA: PolskiBus nie ma z nami żadnych szans
fot. PKP IC
Nasza oferta 49 zł bardzo często obejmuje cały skład. Konkurencja autobusowa bilet za 1 zł często ma dostępny tylko na jedno miejsce, to jest działanie czysto marketingowe. PolskiBus nie ma z nami żadnych szans, po skróceniu czasu przejazdu i po tym jakie mamy oferty dla osób, które mają pełny bilet, w tym dla osób młodych – powiedział Jakub Karnowski, prezes PKP SA.

W trakcie debaty „Wzrost poziomu wykorzystania środków unijnych – katalizatorem zmian polskich kolei” zorganizowanej przez Grupę PKP na tegorocznych targach Trako w Gdańsku, miała miejsce dyskusja na temat konkurencyjności oferty PKP Intercity względem dynamicznego rozwoju konkurencji autobusowej na polskim rynku przewozów pasażerskich. Na temat nowych kanałów sprzedaży przewoźnika, jako fundamencie atrakcyjności oferty PKP Intercity, oraz ich genezie, mówił Piotr Rybotycki, członek zarządu PKP Intercity ds. operacyjnych.

– Wszyscy nasi pasażerowie bardzo szybko przekonali się, że jesteśmy w stanie nadrabiać pewne zaległości. Nabycie biletów promocyjnych zależy od tego jak sprawnie obserwuje się oferty PKP Intercity. Można trafić np. w Happy Hours, to wszystko zależy od pasażerów. Można powiedzieć: proszę wziąć sprawy w swoje ręce. Jeśli ktoś jest zorganizowany i wie kiedy i za ile chce pojechać, jest w stanie nabyć bilet w bardzo atrakcyjnej cenie. Nasze oferty są skierowane do osób, które mają chwilę na zastanowienie kiedy, dokąd i za ile chcą pojechać. Można wybrać pomiędzy różnymi kategoriami pociągów, to są TLK, IC, EIP – powiedział Piotr Rybotycki.

Jednym z aspektów dyskusji poruszonym przez moderatora była kwestia dynamicznego rozwoju oferty jednego z najbardziej znanych przewoźników autobusowych w Polsce, czyli PolskiegoBusa. Przewoźnik ten w ostatnim czasie rozwinął paletę ofert, w której jedną z podstawowych pozostają bilety za 1 zł. Kilka różnic pomiędzy PKP Intercity a PolskimBusem starał się wskazać Jakub Karnowski, prezes PKP SA.

– Nasza oferta 49 zł bardzo często obejmuje cały skład. Konkurencja autobusowa bilet za 1 zł często ma dostępny tylko na jedno miejsce, to jest czysto marketingowe. PolskiBus nie ma z nami żadnych szans po skróceniu czasu przejazdu i po tym jakie mamy oferty dla osób, które mają pełny bilet i dla osób młodych – powiedział z dużą pewnością prezes Jakub Karnowski.

– My jesteśmy poza tą konkurencją. Wydaje się, że w tej chwili, kiedy jesteśmy w stanie dzięki kolegom z PKP PLK zapewnić odpowiednie czasy przejazdu, komfort w podróży w pociągu a komfort podróży w autobusie są nieporównywalne – dodał Piotr Rybotycki. W nowym rozkładzie, o czym pisze Rynek Kolejowy, siatka połączeń Pendolino zostanie rozszerzona o nowe miasta – Bielsko-Białą, Gliwice, Jelenią Górę, Rzeszów i Kołobrzeg.

Tymczasem także lubelscy busiarze toczą z PolskimBusem spór prawny, polegający na blokowaniu decyzji zezwalających na kursowanie na trasie do Warszawy, oraz w kierunku Krakowa. Piszemy o tym na portalu Transport-Publiczny.pl.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Polski Bus prędko już nie wróci do Olsztyna

Komunikacja

Polski Bus prędko już nie wróci do Olsztyna

Martyn Janduła 11 kwietnia 2016

Rok 2015 dla przewoźników w kraju

Komunikacja

Rok 2015 dla przewoźników w kraju

Martyn Janduła 08 kwietnia 2016

Do Gdańska za 9 zł. Polski Bus chce pokonać Pendolino ceną

Komunikacja

Do Gdańska za 9 zł. Polski Bus chce pokonać Pendolino ceną

Witold Urbanowicz 09 września 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5