Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Tramwaje. W Olsztynie wymarzony, we Wrocławiu „łobuzerski”

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-10-09 11:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

– Zapytaliśmy mieszkańców jaki środek transportu chcieliby rozwijać w Olsztynie i 80 proc. stwierdziło, że chciałoby powrotu tramwaju. Dziś tramwaj wraca – powiedział nam w czasie niedawnych targów Trako prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Ale nie tylko na Warmii tramwaj ma dobrą prasę.

– Polska ma duże tradycje w ruchu tramwajowym i dla producentów to szansa na powalczenie o ten rynek – wyjaśnia Zbigniew Palenica, członek zarządu Solarisa ds. tramwajów. To właśnie Solaris dostarcza tramwaje dla nowo wybudowanego systemu tramwajowego w Olsztynie. Tramino jeżdżą też po Poznaniu i powoli podbijają rynek niemiecki. – W tych miastach, które mają infrastrukturę szynową i muszą przewozić duże ilości pasażerów, tramwaj nadaje się do tego najlepiej – dodaje.

Jeśli chodzi o liczbę dostarczanych tramwajów w Polsce dominuje bydgoska Pesa, która przez ostatnie lata wymieniła znaczą część taboru tramwajowego w Warszawie, a w ostatnich tygodniach dostarczyła twisty dla Wrocławia.

– To specyficzne tramwaje, dostosowane do potrzeb Wrocławia. Nam się podoba. Ma w sobie coś „łobuzerskiego”. Również takie drobiazgi jak możliwość ładowania komórek czy wpuszczenia do wentylacji jakiegoś przyjemnego zapachu… – wylicza prezes Pesy Tomasz Zaboklicki. – Z kolei jazzy dla Warszawy są przeznaczone dla dużej aglomeracji. Są duże i umożliwiają szybką wymianę znacznej liczby pasażerów.

– Na pewno miasta będą dalej inwestować w tramwaje. Już do tej pory wymieniono kilkaset pojazdów a w nowej perspektywie są na to kolejne pieniądze. Rzeczywiście można powiedzieć, że renesans, czy „boom” tramwajowy ma miejsce w naszym kraju – zgadza się Janusz Kućmin, przedstawiciel Bombardiera, którego pojazdy jeżdżą przede wszystkim w Krakowie.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Solaris podsumował 2015 r. Idzie w świat

Prawo & Finanse

Solaris podsumował 2015 r. Idzie w świat

Jakub Dybalski 16 lutego 2016

Solaris: Dziś Tramino dla Olsztyna, jutro dla Lipska

Komunikacja

Solaris: Dziś Tramino dla Olsztyna, jutro dla Lipska

Roman Czubiński 22 września 2015

Jakie tramwaje na Trako (zdjęcia)

Komunikacja

Jakie tramwaje na Trako (zdjęcia)

Witold Urbanowicz 21 września 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5