Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Poznań wybiera wykonawcę remontu trasy tramwaju na GTR

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-05-28 16:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań wybiera wykonawcę remontu trasy tramwaju na GTR
mat. UM Poznań
Poznańskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęły przetarg na remont trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj na odcinku od os. Lecha do ronda Żegrze. Wybrano ofertę ZUE, które pokonało konkurentów ceną.

W ramach inwestycji przebudowane będzie zarówno torowisko, jak i drogi wzdłuż GTR. W zakres prac wejdzie m.in.: kompletna przebudowa torowiska z siecią trakcyjną na całym odcinku, budowa i przebudowa przystanków tramwajowych oraz tramwajowo-autobusowych z zapewnieniem przejścia w poziomie jezdni, rozbudowa ronda Żegrze, przebudowa fragmentów ulic kolidujących z trasą tramwajową, przebudowa stacji prostownikowej Żegrze oraz stacji transformatorowej ENEA, przebudowa i budowa chodników oraz dróg rowerowych, budowa monitoringu wizyjnego, budowa i przebudowa infrastruktury (oświetlenia, kanalizacji deszczowej, wodociągowej, gazowej, elektrycznej i telekomunikacyjnej), budowa sieci do nawadniania terenów zielonych.

Postępowaniu wystartowało pięć podmiotów, które złożyły oferty w wysokości 101,5-177,4 mln zł brutto przy budżecie zamawiającego wynoszącym 100 mln zł. Zamawiający wybrał ofertę firmy ZUE, która złożyła najtańszą propozycję.

Na przebudowę ronda Żegrze przeznaczono 10 miesięcy od podpisania umowy, przebudowa układu drogowo-torowego na odcinku od tunelu Franowo do ronda Żegrze ma zakończyć się w ciągu 14 miesięcy od podpisania umowy, przy czym ZUE i Torpol zaoferowali skrócenie tego terminu o miesiąc. Zamawiający zastrzegł jednocześnie, że ruch na odcinku od tunelu Franowo do przystanku os. Stare Żegrze I, gdzie przewidziano tymczasowy rozjazd, ma zostać utrzymany co najmniej do 31 grudnia 2018 r. Ponadto przebudowa skrzyżowań Chartowo-Wiatraczna i Żegrze-Bobrzańska może odbyć się w czasie przebudowy trasy tramwajowej na odcinku od tunelu Franowo (początek zadania) do przystanku os. Stare Żegrze I, czyli najwcześniej w styczniu 2019 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5