Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Poznań. Ulica Św. Marcin zyska nowe oblicze

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2017-08-18 15:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań. Ulica Św. Marcin zyska nowe oblicze
fot. PIM
Poznań. Ulica Św. Marcin zyska nowe oblicze
Poznań. Ulica Św. Marcin zyska nowe oblicze
Poznań. Ulica Św. Marcin zyska nowe oblicze
Poznań. Ulica Św. Marcin zyska nowe oblicze
Na początku września ruszą prace związane z pierwszym etapem przebudowy ul. Św. Marcin. Inwestycję, która obejmie odcinek pomiędzy ul. Gwarną a ul. Ratajczaka, zrealizuje Budimex SA. To pierwszy etap projektu, który docelowo ma tchnąć życie w jedną z najważniejszych śródmiejskich ulic Poznania.

Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisały w piątek (18.08.) umowę w tej sprawie. Celem przebudowy jest uspokojenie ruchu samochodowego w obrębie ulicy Św. Marcin i wygospodarowanie dodatkowych przestrzeni dla pieszych, a także zwiększenie atrakcyjności tej prestiżowej dla miasta ulicy.

- Rozpoczniemy metamorfozę centrum na szeroką skalę. Czeka nas kilkanaście miesięcy żmudnej pracy, zmierzającej do uspokojenia ruchu i jednoczesnego ożywienia tej kluczowej dla centrum miasta ulicy – wyliczał w maju Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Św. Marcin to jedna z najważniejszych ulic miasta, a przebudowa to pierwszy etap tzw. Projektu Centrum. Dzięki jego realizacji poznańskie centrum ma tętnić życiem, przyciągać mieszkańców i turystów. Jednocześnie ma też być miejscem dobrym do pracy i codziennego życia. Łączny budżet pierwszego etapu Projektu Centrum, w którego skład wchodzi przebudowa ul. Św. Marcin to 100 mln zł, z czego niemal 45,5 mln zł pochodzić będzie z dofinansowania unijnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Prace na odcinku między ul. Gwarną a ul. Ratajczaka pochłoną 57,6 mln zł. To więcej niż miasto planowało początkowo wydać.

Wykonawca swoje działania na placu budowy rozpocznie z początkiem września. W nocy 2/3 września ul. św. Marcin zostanie zamknięta wraz z obszarem skrzyżowań z ulicami: Gwarną, Garncarską, Kantaka, Ratajczaka. Objazd dla pojazdów kołowych poprowadzony zostanie sąsiednimi ulicami, a ruch tramwajowy skierowany zostanie m.in., przez ul. Królowej Jadwigi, której remont zakończy się 31 sierpnia.

 Wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu na ul. św. Marcin, Ratajczaka, 27 Grudnia, Kantaka, Gwarnej, Kościuszki, Garncarskiej, Powstańców Wielkopolskich, Ogrodowej, Piekary oraz al. Marcinkowskiego może powodować chwilowe utrudnienia w ruchu, które Miasto chce zminimalizować. Choć sygnalizowana organizacja ruchu obowiązywać będzie początku września, to już 24 sierpnia zostaną zainstalowane tablice prezentujące tymczasową organizację ruchu. Znaki informacyjne zlokalizowane zostaną w 3 miejscach: św. Marcin koło Zamku, al. Marcinkowskiego - na wysokości Muzeum Narodowego oraz al. Marcinkowskiego, pomiędzy ul. Podgórną i Paderewskiego. W kolejnych dniach będą instalowane pozostałe znaki oraz demontowane elementy kolidujące z objazdami.

Zakończenie pierwszego etapu prac Projektu Centrum (ul. Św. Marcin od Gwarnej do skrzyżowania z ul. Ratajczaka wraz z tym skrzyżowaniem) powinno przypaść na I kwartał 2019 roku. Drugi etap inwestycji obejmie budowę trasy tramwajowej wraz z uspokojeniem ruchu samochodowego w ul. Ratajczaka. W tym wypadku koszt inwestycji, która ma być zrealizowana do III kwartału 2022 roku, szacowany jest na 130 mln zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań: Przebudowa ul. Św. Marcin bardzo droga

Przestrzeń

Poznań: Przebudowa ul. Św. Marcin bardzo droga

Witold Urbanowicz 21 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5