Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Poznań z ofertami na przebudowę ul. Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-11-10 16:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań z ofertami na przebudowę ul. Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego
mat. PIM
Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyły oferty w przetargu na przebudowę ul. Św. Marcin i al. Marcinkowskiego. O zamówienie ubiegają się dwie firmy. Inwestycja, realizowana w ramach Projektu Centrum, poprawi tutaj warunki dla pieszych i rowerzystów. Wprowadzone zostaną tutaj strefa zamieszkania oraz strefa Tempo 30.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa ul. Św. Marcin i al. Marcinkowskiego na odcinku od Ratajczaka do pl. Wolności. W zakres zamówienia wchodzi opracowanie projektów wykonawczych oraz uszczegółowienie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. 

Celem prac jest podniesienie standardu tego obszaru miasta. Przewidziano zmaksymalizowanie szerokości chodników i uprzywilejowanie pieszych względem pojazdów. Pomiędzy ul. Ratajczaka i Podgórną zostanie wprowadzona strefa zamieszkania (tzw. woonerf), a na pozostałym odcinku przewidziano strefę Tempo 30. Szczegółowo o projekcie pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (10 listopada) minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. Konsorcjum Tormel i Terlan, powiązane kapitałowo z miastem, proponuje wykonanie robót za 49,973 mln zł brutto, natomiast Budimex – 54,308 mln zł brutto. Budżet na ten cel wynosił 40,163 mln zł brutto.

O wyborze decydują cena (60%), okres gwarancji / rękojmi (10%), doświadczenie kierownika budowy (15%), skrócenie terminu zakończenia etapów lub podetapów robót budowlanych (15%). De facto o wyborze zadecyduje cena, gdyż oba podmioty w pozostałych kryteriach zadeklarowały takie same parametry. Według przyjętego harmonogramu roboty budowlane związane z realizacją tego etapu Programu Centrum mają ruszyć w I kwartale 2021 roku. Ich zakończenie planowane jest na III kwartał 2022 roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5