Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Poznań: Pierwszy woonerf na Kwiatowej. Bez parkujących aut

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-10-30 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Poznań

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: Pierwszy woonerf na Kwiatowej. Bez parkujących aut
mat. UM Poznań
Ulica Kwiatowa na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Rybaki zmieni zupełnie swój charakter. Z zatłoczonej samochodami przestrzeni stanie się zielonym pieszym traktem.

Nowa ul. Kwiatowa, wolna od parkujących samochodów, z niestandardowo nasadzoną zielenią to postulaty uwzględnione w projekcie po przeprowadzonych w maju tego roku konsultacjach. Zieleń pojawi się w formie drzew i zieleni niskiej, a jej wprowadzenie w gęstą śródmiejską zabudowę stanie się odpowiedzią na zmieniający się klimat i potrzeby człowieka żyjącego w środowisku miejskim ujęte w kluczowych dokumentach miasta: Strategii Miasta Poznania 2020+ i Miejskim Planie Adaptacji do zmian klimatu.

Wprowadzona zieleń nie utrudni dojazdu do posesji, dostaw, czy też ruchu pojazdów ratunkowych. Jej naprzemienny układ – częściowo po stronie południowej, częściowo po stronie północnej – wymusi jednak znacznie wolniejszy przejazd samochodów. Tym samym ulica zyska cechy tak zwanego woonerfu – przyjaznej przestrzeni wypełnionej zielenią z priorytetem ruchu pieszego. Na ulicy znajdzie się także miejsce dla ogródków gastronomicznych, a jeśli mieszkańcy po oddaniu ulicy do użytkowania wyrażą takie oczekiwanie – ławek.

Nawierzchnia jezdni ul. Kwiatowej, na odcinku od ul. Rybaki do ul. Półwiejskiej, wykonana zostanie na wzór tej ostatniej z ciętej kostki granitowej, a chodniki będą z dużych płyt granitowych uzupełnionych także granitową kostką ciętą. Przebudowywany odcinek zostanie objęty tak zwaną strefą zamieszkania z ograniczonym dostępem pojazdów.

Wraz z początkiem przebudowy ulicy na parkingu buforowym przy ul. Dolna Wilda udostępnionych zostanie 30 miejsc parkingowych dedykowanych mieszkańcom. Będą z nich mogli skorzystać posiadacze identyfikatora mieszkańca sektora nr 4 Strefy Płatnego Parkowania. Początek przebudowy planowany jest na pierwszy kwartał 2020 roku.


mat. UM Poznań

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rowerowe miasto jest przyjazne niepełnosprawnym?

Przestrzeń

Rowerowe miasto jest przyjazne niepełnosprawnym?

Jakub Dybalski 15 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5