Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Piła chwali się nową zajezdnią dla autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2017-11-28 15:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Piła chwali się nową zajezdnią dla autobusów
fot. MZK Piła
Piła chwali się nową zajezdnią dla autobusów
Piła chwali się nową zajezdnią dla autobusów
Piła chwali się nową zajezdnią dla autobusów
Piła chwali się nową zajezdnią dla autobusów
Piła zakończyła przebudowę dotychczasowej zajezdni autobusowej dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Plac postojowy od czasu powstania obiektu jeszcze nigdy nie był remontowany. Prace trwały od czerwca, a zakończyły się 22 listopada, gdy to oficjalnie otwarto obiekt. Na nawierzchnię zużyto m.in. 14 tys. m kw. kostki brukowej.

Podpisanie umowy na wykonanie prac modernizacyjnych pilskiej zajezdni autobusowej podpisano 5 czerwca. Wykonawcą prac za ponad 3 mln zł brutto była firma Asta-Bud. Jak tłumaczył Tadeusz Majewski, prezes MZK w Pile, zajezdnia nie przechodziła modernizacji od momentu jej wybudowania w 1970 roku. – Od tego czasu plac zajezdni, drogi i wszystko co związane z infrastrukturą nie było remontowane. Notowaliśmy już liczne awarie – mówił prezes. Teraz ma się to zmienić.

Inwestycję podzielono na dwa zadania. Pierwsze z nich dotyczyło prac demontażu oraz montażu nowej sieci cieplnej oraz kanalizacji deszczowej. W późniejszym etapie wykonawca wymienił nawierzchnię placu postojowego oraz dróg manewrowych. Kryło się za tym ułożenie nowej kostki betonowej, wykonanie nawierzchni stacji paliw oraz parkingu B&R ze stojakiem na rowery. Przebudowę przeszły wewnętrzne drogi, place manewrowe oraz stanowiska postojowe dla autobusów. Łącznie położono około 14 tysięcy metrów kwadratowych nowej nawierzchni z kostki brukowej.

– Do tej pory mieliśmy dylemat czy położyć kostkę na placu czy kupić za te pieniądze nowe autobusy. Teraz możemy zrobić i jedno i drugie, co jest dobrym argumentem dla tych, którzy powątpiewają w to, że nasze członkostwo w Unii Europejskiej jest opłacalne – mówił na otwarciu Piotr Głowski, prezydent Piły. Wkrótce do zajezdni trafić powinno także 11 nowych autobusów Solarisa, które miasto wybrało 19 czerwca tego roku.

Wykonanie robót budowlanych, związanych z modernizacją zajezdni autobusowej oraz przebudową sieci cieplnej było realizowane w ramach zadania pn. „Modernizacja zajezdni autobusowej”, będącego częścią projektu unijnego „Zakup autobusów niskoemisyjnych, modernizacja zajezdni autobusowej MZK Piła i rozbudowa infrastruktury dla potrzeb komunikacji miejskiej” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kielce. Zajezdnia problemem w przetargu na obsługę komunikacji

Prawo & Finanse

Kielce. Zajezdnia problemem w przetargu na obsługę komunikacji

Jakub Dybalski 07 lipca 2017

Ruszyła budowa nowoczesnej zajezdni w Nowej Soli

Komunikacja

Ruszyła budowa nowoczesnej zajezdni w Nowej Soli

Martyn Janduła 08 czerwca 2017

Piła z nową zajezdnią i nowymi autobusami Solarisa

Komunikacja

Piła z nową zajezdnią i nowymi autobusami Solarisa

Martyn Janduła 07 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5