Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Tomaszów Mazowiecki rozbudowuje zajezdnię autobusową

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-12-13 10:07
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tomaszów Mazowiecki rozbudowuje zajezdnię autobusową
fot. UM Tomaszów Mazowiecki
MZK Tomaszów Mazowiecki rozpisało przetarg na budowę nowej zajezdni autobusowej, w której mają stacjonować autobusy hybrydowe. Docelowo, dzięki finansowaniu z funduszy unijnych, ma ich być 25 – pięć ma kupić przewoźnik a dwadzieścia kolejnych miasto.

Modernizacja bazy autobusowej to część większego planu, związanego właśnie z wymiana taboru w Tomaszowie Mazowieckim. Autobusy, które wożą mieszkańców mają po kilkanaście lat. Plan by je wymienić powstał już na początku tego roku, w dodatku po odmłodzeniu autobusów, planowane jest wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla mieszkańców, co było wyborczą obietnicą prezydenta Marcina Witko.

Przedmiotem rozpisanego właśnie przetargu jest najpierw rozebranie istniejących zabudowań, a następnie budowa bazy MZK z zapleczem technicznym dla autobusów hybrydowych, myjnią, stacją kontroli pojazdów i magazynami. Nowa zajezdnia będzie miała niecałe 2 tys. m2.

W MZK czekają na oferty do 21 grudnia. Oceniana będzie przede wszystkim cena (60 proc.), a poza tym wydłużenie terminu gwarancji na roboty budowlane (10 proc.), wydłużenie terminu gwarancji na urządzenia (25 proc.) oraz termin realizacji zamówienia (5 proc.). W tym ostatnim przypadku wymagany termin zakończenia budowy to 30 kwietnia 2018 r., ale maksymalną ilość punktów w tym przypadku dostanie oferent który zaproponuje zakończenie prac miesiąc wcześniej.

Podobnie stosunkowo łatwe do spełnienia są pozostałe kryteria pozacenowe. Wymagana gwarancja na roboty budowlane to 5 lat, a punkty w tym kryterium dostanie ten, kto zaproponuje 6 lat. W przypadku gwarancji na urządzenia minimum to 2 lata, ale punkty zyska ten, kto zaproponuje 3 lub 4 lata. Wydaje się więc, że w praktyce zdecyduje cena.

W przyjętej w marcu w Tomaszowie uchwale, radni wskazali, że jednym z najważniejszych czynników determinujących rozwój miast jest transport, a jednocześnie jego negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne stanowi znaczącą uciążliwość życia mieszkańców. Zmiany – hybrydowe autobusy, bezpłatna komunikacja, a także planowana „Karta Tomaszowianina” – mają pomóc w promocji transportu publicznego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Częstochowskie „wielbłądy” CNG mają swoją oazę

Przestrzeń

Częstochowskie „wielbłądy” CNG mają swoją oazę

Dominik Wójcik 28 października 2016

Warszawa: Mobilis pokazuje swoją zmodernizowaną zajezdnię

Przestrzeń

Warszawa: Mobilis pokazuje swoją zmodernizowaną zajezdnię

Martyn Janduła 18 sierpnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5