Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Pesa zdążyła z tramwajami dla Łodzi

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-12-30 16:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pesa zdążyła z tramwajami dla Łodzi
fot. Roman Czubiński
MPK-Łódź poinformowało dzisiaj, że z powodzeniem zakończono działania mające na celu zakup 22 tramwajów z zachowaniem dofinansowania unijnego. Na razie jednak do Łodzi dotarła mniej niż połowa z 22 kupionych przez miasto.

Łódzki kontrakt tramwajowy na dostawę 22 Swingów jest jednym z szeregu opóźnionych umów Pesy. Aby miasto nie utraciło 80-procentowego dofinansowania unijnego, umowa musiała zostać rozliczona przed końcem tego roku. MPK-Łódź wysłało nawet do Bydgoszczy swoich pracowników, by pomogli przy montażu tramwajów dla innych miast, gdyż formalnie, z uwagi na zasady rozliczenia środków, nie mogli pracować przy łódzkich tramwajach.

Dzisiaj MPK-Łódź poinformowało, że udało się zakończyć działania, mające na celu finalizację zakupu z zachowaniem dotacji. W Łodzi na razie jest jednak tylko dziesięć Swingów. Pozostałe zostały jednak odebrane na miejscu w Bydgoszczy zgodnie z niedawnymi ustaleniami poczynionymi między Pesą a MPK. Tramwaje te mają zostać przewiezione do Łodzi w styczniu.

Pięcioczłonowe Swingi są wyposażone w klimatyzację, a także system zliczania pasażerów, automat biletowy, monitoring z możliwością przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym do Centrali Nadzoru Ruchu, nowoczesną informację pasażerską oraz ręcznie rozkładaną rampę, która umożliwia korzystanie z pojazdów osobom na wózkach inwalidzkich. Pierwszy wóz został włączony do ruchu przed świętami. Koszt zakupu tramwajów sięga 166 mln zł.

W ostatnich dniach Pesa sfinalizowała kontrakty tramwajowe dla Torunia i Krakowa, dzisiaj udało się natomiast odebrać wszystkie piętrusy dla Kolei Mazowieckich oraz zakończyć produkcję Dartów dla PKP Intercity. W tym drugim przypadku zamawiający wpłacił już środki na specjalne konto powiernicze. Pesa otrzyma je po zakończeniu odbiorów. Na ostatniej prostej są kontrakty tramwajowe dla Warszawy i Bydgoszczy. Wszystkie opóźnione.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pesa sukcesywnie dostarcza tramwaje. Łódź i Bydgoszcz czekają

Komunikacja

Pesa sukcesywnie dostarcza tramwaje. Łódź i Bydgoszcz czekają

Witold Urbanowicz 05 stycznia 2016

Tramwaje Pesy. Kraków czeka na ostatni, Łódź w tyle

Komunikacja

Tramwaje Pesy. Kraków czeka na ostatni, Łódź w tyle

Witold Urbanowicz 28 grudnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5