Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Olesno z węzłem przesiadkowym i przejściem pod torami

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-12 13:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olesno z węzłem przesiadkowym i przejściem pod torami
fot. UM Olesno
Olesno, leżące w województwie opolskim, to kolejne miasto, które inwestuje w zintegrowany węzeł przesiadkowy przy dworcu kolejowym i autobusowym. Przy okazji samorząd chce stworzyć atrakcyjną przestrzeń poprzez aranżację placu i skweru.

Przedmiotem przetargu jest zaprojektowanie i wykonanie centrum przesiadkowego w Oleśnie. Zamówienie obejmuje dwa zadania. W skład pierwszego wchodzą m.in. plac przydworcowy, parking przesiadkowy, miejsca postojowe w systemie „Kiss&Ride”, parking rowerowy, zatoka autobusowa, bezobsługowa wypożyczalnia rowerów na osiem jednośladów, infokiosk, tablice multimedialne oraz monitoring. Drugie zadanie to przejście pod torami o szerokości min. 3 metrów.

Węzeł przesiadkowy jest planowany w północno- wschodniej części miasta w okolicy ulic Sądowej i Dworcowej. Obszar koncepcji obejmuje teren dworca PKP Olesno Śląskie i jest ograniczony od wschodu torami kolejowymi od zachodu ulica Sądową od południa ulicą Izydora Murka od północy placem znajdującym się za budynkiem dworca. Parking przesiadkowy na 30 aut zostanie zlokalizowany po południowej stornie dworca. Ponadto, oprócz wydzielenia strefy wejściowej przed dworcem kolejowym, przewiduje się stworzenie placu w rejonie zatoki autobusowej oraz zielonego skweru między zatoką autobusową a ulicą Izydora Murka.

Termin składania ofert mija 21 sierpnia. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja (20%) oraz doświadczenie kierownika budowy (20%). Zamówienie ma zostać wykonane do 30 czerwca 2019 r. Szacunkowy koszt to blisko 2 mln zł.

Olesno położone jest w północno-wschodniej części województwa opolskiego. Miasto zamieszkiwane jest przez blisko 10 tys. mieszkańców. Miejscowość leży przy linii kolejowej 143 Kalety – Wrocław Mikołajów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Opole buduje węzły przesiadkowe

Przestrzeń

Opole buduje węzły przesiadkowe

Jakub Dybalski 21 czerwca 2017

Warszawa: Pierwszy krok do węzła tramwajowego przy Modlińskiej

Przestrzeń

Warszawa: Pierwszy krok do węzła tramwajowego przy Modlińskiej

Witold Urbanowicz 14 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5