Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Nie wiadomo, kiedy do ruchu wrócą Tramicusy. Tramwaje Warszawskie czekają na Pesę

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-03-30 11:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nie wiadomo, kiedy do ruchu wrócą Tramicusy. Tramwaje Warszawskie czekają na Pesę
Tramicus w pierwotnym malowaniu TWfot. Kescior, lic. CC-BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Od dwóch tygodni w Warszawie w związku z usterką jednego z systemów hamowania nie jeżdżą Tramicusy, czyli pierwsze niskodpogłowe tramwaje, które Pesa dostarczyła do stolicy. Trawmaje Warszawskie nie są w stanie na razie wskazać, kiedy pojazdy wrócą do ruchu. – Skontaktowaliśmy się producentem wagonów. Zadeklarował, że jego pracownicy przyjadą do Warszawy, żeby sprawdzić co jest przyczyną usterki – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy spółki.

Jak pisaliśmy, 16 marca Tramwaje Warszawskie wycofały z ruchu wszystkie jeżdżące po mieście tramwaje serii 120N (Tramicusy), czyli pierwsze niskopodłogowe tramwaje Pesy w stolicy. Powodem jest wykrycie usterki związane z niewłaściwym działaniem jednego z trzech systemów hamowania. Teraz spółka precyzuje istotę usterki. – W szczególnych warunkach niewłaściwie działał system hamowania elektrodynamicznego – informuje Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy spółki.

W tym momencie w zajezdni na Mokotowie – jak informuje spółka – odstawionych jest 11 wagonów, a pozostałe cztery są na przeglądach. Przewoźnik zapewnia, że nie powoduje to komplikacji w ruchu. – Wycofane z użytku wagony zostały zastąpione taborem rezerwowym – zaznacza Dutkiewicz.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Tramicusy mogą wrócić do ruchu. – W dniu wykrycia usterki skontaktowaliśmy się producentem wagonów. Zadeklarował, że jego pracownicy przyjadą do Warszawy, żeby sprawdzić co jest przyczyną usterki i znaleźć sposób na jej usunięcie. W zależności od tego jaka będzie diagnoza, będzie można wtedy powiedzieć ile czasu zajmą naprawy i jak będą one prowadzone – wyjaśnia Maciej Dutkiewicz.

Tramwaje Warszawskie posiadają 15 Tramicusów, które są eksploatowane od 2007 r. To pierwsze tramwaje, które Pesa dostarczyła do stolicy i pierwsze w pełni niskopodłogowe pojazdy we flocie przewoźnika.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Tramwaj na Odolanach dopiero po 2026 r.

Przestrzeń

Warszawa: Tramwaj na Odolanach dopiero po 2026 r.

Witold Urbanowicz 29 marca 2018

Tramwaje Warszawskie wyciszyły Swingi

Komunikacja

Tramwaje Warszawskie wyciszyły Swingi

Witold Urbanowicz 26 marca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5