Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Metro poszukuje pracowników i szkoli maszynistów

Dalej Wstecz
Autor:

inf. prasowa

Data publikacji:
2018-04-05 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Metro Warszawskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro poszukuje pracowników i szkoli maszynistów
fot. WU
Rozbudowa II linii metra pociąga za sobą konieczność zatrudnienia dodatkowych inspektorów nadzoru inspektorskiego w czasie realizacji prac, a także pracowników do obsługi nowych stacji. Ponadto spółka szkoli nowych maszynistów.

Trwająca rozbudowa II linii metra oznacza konieczność zwiększenia zatrudnienia. Metro Warszawskie ogłosiło rekrutację na stanowiska dyżurnego stacji, inspektorów nadzoru inwestorskiego w specjalnościach konstrukcyjno-budowlanych, nadzoru robót sanitarnych, telekomunikacyjnych oraz elektrycznych. Dodatkowi pracownicy zapewnią sprawną obsługę procesu realizacji kolejnych odcinków II linii. 

Niezwykle ważni w funkcjonowaniu metra są maszyniści, których szkolenie rozpoczęło się w marcu. Od początku marca przez najbliższe osiem miesięcy trwać będzie szkolenie kandydatów na maszynistów Metra Warszawskiego. W jego trakcie kursanci dowiedzą się nie tylko jak prowadzić każdy z czterech typów pociągów, ale także z czego zbudowany jest każdy pojazd, na podstawie jakich przepisów prowadzony jest ruch, jakie procedury obowiązują w różnych, często nietypowych sytuacjach. Szkolenie jest trudne i nie wszyscy je ukończą. Mimo to kandydatów na stanowisko maszynisty nie brakuje.

Tylko do tegorocznego naboru zgłosiło się około 1000 osób. Jednak maszynistą zostanie co setny. Najpierw selekcja dotyczy złożonych dokumentów. Z tysiąca pozostało kilkudziesięciu, których zaproszono na test z wiedzy technicznej, a także rozmowę kwalifikacyjną. Na sam koniec kandydatów czekają szczegółowe badania lekarskie. W tegorocznym naborze na szkolenie skierowano zaledwie kilkunastu kandydatów.

Jakie warunki należy spełniać, by zostać maszynistą Metra Warszawskiego? Przede wszystkim trzeba wylegitymować się średnim wykształceniem technicznym i świetnym zdrowiem – a w szczególności wzrokiem i słuchem. Nie można też być pozbawionym praw do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Później wypada już śledzić ogłoszenia o naborze pojawiające się na stronach Metra Warszawskiego. Kandydaci, którzy przejdą rekrutację i trafią na szkolenie stają się na kilka miesięcy szeregowymi pracownikami spółki. Jeśli pozytywnie przejdą egzaminy końcowe, zostają zatrudnieni jako maszyniści.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5