Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Metro: Niedługo wystartują prace przygotowawcze na budowie Płockiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-04 09:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Niedługo wystartują prace przygotowawcze na budowie Płockiej
wizualizacja stacji C8 Płockamat. prasowe
Metro Warszawskie poinformowało, że 9 stycznia wykonawca zachodniego odcinka II linii metra, na Wolę, rozpocznie prace przygotowawcze w rejonie planowanej stacji C8 Płocka. Na razie – w przeciwieństwie do stacji C7 Młynów i C6 Księcia Janusza – nie będą powodować większych utrudnień w ruchu.

Płocka, która powstanie po południowej stronie Wolskiej, to trzecia i ostatnia stacja, na której mają wystartować prace związane z realizacją zachodniego odcinka II linii metra do stacji Księcia Janusza. Jak zapowiada Metro Warszawskie, w poniedziałek 9 stycznia wykonawca, firma firmy Gülermak, zamierza rozpocząć prace przygotowawcze w rejonie planowanej stacji.

Budowniczowie rozpoczną od wygrodzenia terenu po zachodniej stronie ul. Płockiej, a także montaż kontenerowego zaplecza budowy wraz z wykonaniem niezbędnych przyłączy instalacji. Natomiast po drugiej, wschodniej stronie ulicy zostaną wygrodzone tereny zielone, prowadzone będzie zabezpieczanie drzew na czas budowy oraz wycinka zieleni kolidującej z budową. Ponadto, jak informuje Metro, wzdłuż ulicy rozpoczną się prace wstępne, przygotowujące do wykonania przekładek instalacji kolidujących z korpusem stacji.

Na razie prace nie będą powodować utrudnień w ruchu samochodowym i pieszym. Główne prace budowlane rozpoczną się po zatwierdzeniu organizacji ruchu. W czasie prac ulica Płocka będzie zamknięta między Wolską a Ludwiki.

Umowę na realizację odcinka zachodniego do stacji C6 Księcia Janusza Metro Warszawskie podpisało z firmą Gulermak 29 września 2016 r. Wykonawca wszedł na plac budowy po dwóch miesiącach. Ulicę Górczewską w rejonie stacji C6 Księcia Janusza i C7 Młynów zwężono bądź zamknięto w nocy z 25 na 26 listopada. To pierwsze obiekty, przy których rozpoczęły się prace. Kolejne etapy to budowa wentylatorni w rejonie skrzyżowania Górczewskiej i Prymasa Tysiąclecia, Górczewskiej i Płockiej, a także Teatru Dramatycznego Scena na Woli na Kasprzaka w rejonie Skierniewickiej. Na koniec, na potrzeby wydobycia tarcz drążących tunele, zostaną wykonane szyby na Kasprzaka w rejonie Karolkowej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5