Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro na Bródno z najważniejszym dokumentem przed przetargiem

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-01-18 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro na Bródno z najważniejszym dokumentem przed przetargiem
mat. UM Warszawa
Wojewoda mazowiecki wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej dla ostatniego wschodniego-północnego odcinka II linii metra na Bródno. – Dokument ten daje nam prawo do dysponowania terenem na prace budowlane. Będziemy mogli niebawem kompletować dokumentację projektową i ogłaszać przetarg – mówi Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.

Trwają przygotowania do dalszej rozbudowy II linii metra. Na razie dobre wieści płyną z odcinka wschodniego-północnego, na Bródno. Metro Warszawskie otrzymało właśnie decyzję o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej dla obiektów metra, datowaną na 15 stycznia. – To najważniejszy teraz dokument. Czekaliśmy na niego kilka miesięcy. Jego uzyskanie jest niezbędnie, by ogłosić przetarg – mówi Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego. – Decyzja ta umożliwia nam przystąpienie do kompletacji dokumentacji przetargowej, Niebawem będziemy mogli ogłosić przetarg na budowę – dodaje Bartoń. Jak mówił nam Jerzy Lejk, prezes Metra, przetarg ma zostać ogłoszony najpóźniej na początku I kwartału 2018 r.

Metro po raz pierwszy korzysta z nowej procedury, jaką jest uzyskiwanie decyzji lokalizacyjnej. – Daje ona nam prawo do dysponowania terenem na prace budowlane – wyjaśnia Anna Bartoń. Nowa procedura powinna być sporym ułatwieniem w procesie przygotowania inwestycji. – To taki Kolejowy ZRID. Dzięki temu dokumentowi „czyścimy” cały proces pozyskiwania terenów. Upraszcza to znacznie procedury. Wedle zapewnień wojewody proces wydawania pozwoleń na budowę jest szybszy – na tym etapie służby wojewody nie będą wertować projektów budowlanych, tylko będą sprawdzać zgodność wniosków na budowę z decyzją lokalizacji linii kolejowej – wyjaśniał nam przed rokiem Dariusz Kostaniak, członek zarządu Metra Warszawskiego ds. inwestycji.

Odcinek wschodni-północny obejmuje trzy stacje. Przystanek C19 Zacisze powstać ma pod ul. Figara, po południowej stronie skrzyżowania ul. Litawora z ul. Rolanda. Na stacji tej powstanie pierwszy w Warszawie zintegrowany z wejściem do metra parking rowerowy. Przypomnijmy – na etapie przedprojektowym zrezygnowano z wymogu uwzględnienia w projekcie stacji C19 Zacisze możliwości odgałęzienia II linii metra w kierunku Zielonej Białołęki. Kolejną stację, C20 Kondratowicza, przewidziano pod skrzyżowaniem ul. Kondratowicza z ul. Malborską, po zachodniej stronie ul. Św. Wincentego. Ostatnia stacja, C21 Bródno (Rembielińska) powstać ma pod ul. Kondratowicza po wschodniej stronie ul. Rembielińskiej. Za tym przystankiem zaplanowana jest bardzo duża komora techniczna. Wizualizacje stacji tutaj. Metro przyniesie sporo zmian na Bródnie – ulica Kondratowicza ma stać się salonem Bródna.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5