Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro na Bródno: Dzisiaj wykonawca składa projekty organizacji ruchu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-09-28 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro na Bródno: Dzisiaj wykonawca składa projekty organizacji ruchu
mat. UM Warszawa
Dzisiaj (28 września) władze Warszawy podpisały umowę z wykonawcą, firmami Gulermak i Astaldi, na budowę ostatniego po stronie wschodniej odcinka II linii metra – na Bródno. – Dzisiaj wysyłamy do zatwierdzenia plan organizacji ruchu do inżyniera ruchu – zapowiada Mustafa Tuncer, szef polskiego oddziału firmy Gulermak.

Witold Urbanowicz, Transport-publiczny.pl: Podpisali właśnie państwo umowę na kolejny odcinek II linii metra – na Bródno. Kiedy mogą rozpocząć się prace?

Mustafa Tuncer, szef oddziału polskiego firmy Gulermak:
Dzisiaj wysyłamy do zatwierdzenia plan organizacji ruchu do inżyniera ruchu. Po zatwierdzeniu zaczynamy prace. Jesteśmy już gotowi.

Jakie są najważniejsze wyzwania?

Oczywiście organizacja ruchu – by uciążliwości dla mieszkańców były jak najmniejsze. Zwłaszcza w okolicach przyszłej stacji C21 Bródno musimy być ostrożni, jeżeli chodzi o organizację ruchu. Liczba budynków, pod którymi będziemy przechodzić, jest zdecydowanie mniejsza, a obiekty w okolicy budowy są w dobrym stanie technicznym, choć oczywiście prace pod ziemią zawsze są wyzwaniem.

Zaoferowali państwo okres 36 miesięcy – to o dwa miesiące krócej.


Oczywiście, harmonogram jest zawsze wyzwaniem. Pracujemy w mieście, pod ziemią. Nie wiemy, na co natrafimy. Niemniej jednak te 36 miesięcy są wykonalne.

Wkrótce podpiszą Państwo kontrakt na budowę kolejnych odcinków po stronie zachodniej. Mają już państwo plan jak skoordynować roboty, zwłaszcza w zakresie robót tunelowych?


Rozmawiamy o tym wewnętrznie. Pracujemy teraz, jako Gulermak, na odcinku zachodnim na Woli. Stopień zaawansowania robót sięga blisko 60%. Powoli więc będziemy przesuwać nasze siły.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Niektóre stacje II linii zmienią nazwy

Przestrzeń

Niektóre stacje II linii zmienią nazwy

Witold Urbanowicz 28 września 2018

Metro jedzie na Bródno. Umowa na budowę podpisana

Przestrzeń

Metro jedzie na Bródno. Umowa na budowę podpisana

Witold Urbanowicz 28 września 2018

Metro: Bez wentylatorów ani rusz

Mobilność

Metro: Bez wentylatorów ani rusz

Redakcja 23 września 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5