Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Metro: Bazar wciąż na Trockiej, ale termin niezagrożony

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-04-12 16:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Bazar wciąż na Trockiej, ale termin niezagrożony
mat. prasowe
Na Trockiej, gdzie w pierwszej kolejności prowadzona będzie budowa szybu startowego dla tarcz drążących wschodni-północny odcinek II linii metra, wciąż działa bazar. Z tego względu wykonawca nie przejął placu budowy. Miasto jednak uspokaja. Również zdaniem wykonawcy nie będzie to miało wpływu na termin zamknięcia ulic, który wyznaczono na majówkę, a to warunkuje rozpoczęcie zasadniczych prac przy budowie.

Niebawem rozpocząć się mają prace przy budowie wschodniego-północnego odcinka II linii metra w kierunku Targówka. Ostatnia stacja w tym etapie – C18 Trocka – znajdzie się przy skrzyżowaniu Pratulińskiej i Trockiej. Wykonawca, firma Astaldi, przejął już część niezbędnych działek. W dalszym ciągu jednak nie przejął terenów na Trockiej – to kluczowy obszar, gdyż tutaj zaplanowano szyb startowy dla tarcz drążących tunele.

Obszar przy Trockiej wciąż zajmują kupcy. – My nie możemy przejąć terenu, gdzie funkcjonują podmioty trzecie, niezwiązane z nami umową. Czekamy na opuszczenie bazaru. Nie jesteśmy stroną w tej sprawie, nie mamy żadnych zobowiązań wobec kupców –mówi Mateusz Witczyński, rzecznik prasowy Astaldi. Jak dodaje, w tej chwili ciężko powiedzieć, jaki to będzie miało wpływ na przebieg prac. – My jesteśmy gotowi przejąć działki w każdej chwili – zapewnia Witczyński.

Miasto nie widzi powodów do niepokoju. – Rozmawiamy z wykonawcą o tym na spokojnie. Bazarek skończy działalność z ostatnim dniem kwietnia. To nie powinien być argument dla wykonawcy. W naszej ocenie nie ma przeszkód, by przejmował fragmenty placu budowy. Nie ma obaw co do terminów – podkreśla Bartosz Milczarczyk, rzecznik Urzędu Miasta.

Budowa metra ma ruszyć w długi weekend majowy. Wtedy wykonawca zajmie pasy drogi. Sprawa bazaru nie opóźni tego procesu. – W tej kwestii wszystko zależy tylko od przyjęcia czasowej organizacji ruchu – mówi Mateusz Witczyński.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rozbudowa metra ruszy w majówkę. Pierwsze działki przekazane

Przestrzeń

Rozbudowa metra ruszy w majówkę. Pierwsze działki przekazane

Witold Urbanowicz 31 marca 2016

Metro: Powstaną ogromne podziemne „zajezdnie”. Co z Morami?

Przestrzeń

Metro: Powstaną ogromne podziemne „zajezdnie”. Co z Morami?

Witold Urbanowicz 17 marca 2016

Wykonawca  rozbudowy metra: Zaczynamy za miesiąc od Trockiej

Przestrzeń

Wykonawca rozbudowy metra: Zaczynamy za miesiąc od Trockiej

Witold Urbanowicz 11 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5