Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łomianki. Elektrobusy nie tylko do centrum Warszawy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2019-07-08 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łomianki. Elektrobusy nie tylko do centrum Warszawy
fot. WTP Warszawa
Łomianki. Elektrobusy nie tylko do centrum Warszawy
Łomianki. Elektrobusy nie tylko do centrum Warszawy
Łomianki. Elektrobusy nie tylko do centrum Warszawy
Rozpoczęły się testy pierwszego elektrobusa przez Komunikację Miejską Łomianki. Dwa takie pojazdy, wraz z infrastrukturą do ładowania podwarszawskie miasto kupiło, korzystając z dofinansowania NFOŚiGW.

Jak informuje warszawski ZTM, docelowo takie pojazdy będzie można spotkać na liniach kursujących do Łomianek, czyli 110, 150, 250 i 750.

Łomianki kupiły dwa elektrobusy, ale jednocześnie zastrzegły sobie skorzystanie w ramach testów z pojazdu pokazowego o identycznych parametrach co te, które docelowo trafią pod Warszawę. Przetarg w zeszłym roku wygrał Solaris. Choć zaproponował cenę nieznacznie wyższą niż Ursus Bus, wygrał dzięki lepszej punktacji za kryteria techniczne.

Oba pojazdy mają trafić do Łomianek do końca sierpnia 2019 r. Całkowity koszt przedsięwzięcia przekroczy 5,6 mln zł netto, a jego zasadniczą część ma stanowić dotacja NFOŚiGW w kwocie niemal 2,6 mln zł. Umowę regulującą dofinansowanie projektu podpisała 23 maja Małgorzata Żebrowska-Piotrak, burmistrz Łomianek.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5