Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódzki Tramwaj Metropolitalny: Nie wiadomo, kiedy ruszą prace

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-01-31 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódzki Tramwaj Metropolitalny: Nie wiadomo, kiedy ruszą prace
Fot. Kasper FiszerPodmiejski tramwaj w Lutomiersku
Prace nad projektem mającym objąć remont infrastruktury i zakup nowego taboru dla łódzkich tramwajowych linii podmiejskich nadal nie posunęły się naprzód. Nie wiadomo też, kiedy koordynująca przedsięwziecie Łódź będzie gotowa do podjęcia dalszych działań. Samorząd tłumaczy, że opóźnienie związane jest z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych analiz związanych z otrzymaniem przez Pabianice dofinansowania na remont trasy.

Wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach o nawarstwiających się opóźnieniach związanych z projektem Łódzkiego Tramwaju Metropolitalnego. Miał on być odpowiedzią na konieczność remontu wszystkich podmiejskich tras tramwajowych wychodzących promieniście z Łodzi. Przygotowywały go wspólnie wszystkie gminy, przez które przebiegają torowiska tras do Zgierza, Ozorkowa, Lutomierska, Konstantynowa Łódzkiego i Pabianic. Samorządem koordynującym prace jest miasto Łódź.

Pabianice jasno informowały Łódź o swoich planach

W pierwszych dniach stycznia wskazywaliśmy, że przedłuża się etap analiz niezbędnych do zlecenia koreferatu do istniejącego studium wykonalności inwestycji. Przygotowano je w ramach poprzedniej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, więc dokument jest częściowo zdezaktualizowany. Dodatkowe analizy zdaniem Urzędu Miasta Łodzi mają być konieczne z uwagi na pewne już plany przeprowadzenia remontu linii pabianickiej w ramach odrębnego projektu dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Po poprzedniej publikacji w tej sprawie skontaktowały się z nami władze Pabianic, przedstawiając obszerną korespondencję pomiędzy samorządami z Pabianic i Łodzi. Wskazuje ona jednoznacznie, że władze satelickiego miasta nadal podtrzymują chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu, bo liczą na wsparcie w pozyskaniu taboru do obsługi połączenia – remont, który ma rozpocząć się w tym roku, obejmie wyłącznie kwestie infrastrukturalne. Korespondencja pomiędzy urzędami przebiegała sprawnie, a Pabianice potwierdziły kilkakrotnie swoje stanowisko.

Konieczne są nowe ustalenia ze wszystkimi samorządami

Jak wskazują jednak władze Łodzi, realizacja wspólnego projektu bez prowadzenia prac remontowych w Pabianicach (i w gminie Ksawerów) nie jest prosta. – Zmiana zakresu rzeczowego koreferatu, o który wnioskują Pabianice, wymaga analiz prawnych i ustaleń ze wszystkimi stronami – tłumaczy Piotr Wasiak z Zarządu Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi. Nie wskazuje jednak żadnego konkretnego terminu, w jakim prace nad koreferatem niezbędnym do podjęcia dalszych działań mogłyby ponownie ruszyć.

– Podejmujemy działania, aby jak najszybciej zlecić przygotowanie tego dokumentu – zadeklarował jedynie nasz rozmówca. Przypomnijmy, że decyzja o przyznaniu Pabianicom środków zewnętrznych zapadła 1 września zeszłego roku. Jak wynika z przesłanej nam korespondencji, 5 września UM Pabianice po raz kolejny potwierdził zabezpieczenie środków na przygotowanie koreferatu, a 29 września zawnioskował o wyłączenie części infrastrukturalnej z projektu ŁTM, jednocześnie podtrzymując chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ozorków: Ostatni tydzień ruchu tramwajowego

Komunikacja

Ozorków: Ostatni tydzień ruchu tramwajowego

Kasper Fiszer 27 stycznia 2018

Ozorków: Cięcia w rozkładzie czy zawieszenie kursów?

Komunikacja

Ozorków: Cięcia w rozkładzie czy zawieszenie kursów?

Kasper Fiszer 26 stycznia 2018

Łódź: Awaria biletomatu – brak kary za jazdę bez biletu?

Prawo & Finanse

Łódź: Awaria biletomatu – brak kary za jazdę bez biletu?

Roman Czubiński 23 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5