Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Testy torów tramwajowych przy nowym dworcu [FILMY]

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2016-12-07 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Testy torów tramwajowych przy nowym dworcu [FILMY]
fot. MPK Łódź
Trwają nocne testy torowisk tramwajowych w Nowym Centrum Łodzi. Mają one wyeliminować ryzyko wystąpienia w pierwszych dniach eksploatacji awarii takich jak te, które przed rokiem zakłóciły oddanie do użytku Trasy W-Z. W próbach uczestniczy reprezentacja całej załogi MPK: pracownicy Zakładu Torów i Sieci, Centrali Ruchu, Działu Przewozów czy zespołu obsługi przystanków.

– Zależy nam na tym, by każdy pracownik mógł zapoznać się z tym miejscem i zobaczył, jak sprawdza się ono w praktyce – mówi rzecznik MPK Sebastian Grochala. Układ torowy składa się z dwóch linii: jedna z nich odbija od ul. Narutowicza już przy Tramwajowej, by przez Węglową dotrzeć do dworca od strony północno-wschodniej. Druga to krótki odcinek w ul. Polskiej Organizacji Wojskowej. Obie spotykają się na czterotorowym węźle przy rogu Kilińskiego i dawnej Składowej.


– Nie mam zastrzeżeń co do sposobu, w jaki torowisko zostało zaprojektowane i wykonane – ocenia uczestnik testów, motorniczy Sebastian Morel. – Szczególnie ważne jest to, że przewidziano zjazdy międzytorowe. Dzięki nim na przystanku przesiadkowym na rogu Kilińskiego i dawnej Składowej w razie awarii wagonu na którymkolwiek z torów będzie można go wyminąć – dodaje. Przed rozpoczęciem prób każdy motorniczy otrzymał dokładny, zaopatrzony w zdjęcia i uwagi techniczne opis nowych tras.


Jazdy próbne są prowadzone zarówno składami 805Na, jak i niskopodłogowymi wagonami, które będą kursować przebiegającą przy dworcu linię 12. Testy z udziałem motorniczych i kierowców autobusów rozpoczęły się kilka dni temu i będą trwały praktycznie do ostatniej chwili przed otwarciem dworca w najbliższą niedzielę.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pierwszy pociąg wjechał na Łódź Fabryczną [film]

Przestrzeń

Pierwszy pociąg wjechał na Łódź Fabryczną [film]

Kasper Fiszer 29 listopada 2016

Łódź: Tramwaje wjeżdżają do Nowego Centrum

Komunikacja

Łódź: Tramwaje wjeżdżają do Nowego Centrum

Roman Czubiński 25 listopada 2016

Łódź: Przewoźnicy autobusowi zainteresowani Fabrycznym

Komunikacja

Łódź: Przewoźnicy autobusowi zainteresowani Fabrycznym

Roman Czubiński 09 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5