Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Przystanki na żądanie się sprawdziły

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-12-12 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Przystanki na żądanie się sprawdziły
fot. Kasper FiszerPrzystanki na żądanie pojawią się m.in. na linii 61
Zarząd Dróg i Transportu przygotował już dokładną listę przystanków, na których od 1 stycznia postoje będą realizowane jedynie na żądanie. Jest nieco krótsza niż planowano kilka tygodni temu. ZDiT zapewnia jednak, że nowe rozwiązanie się sprawdziło, a wkrótce status „NŻ” otrzymają kolejne przystanki – być może nie tylko na terenie miasta.

Na naszych łamach publikujemy informacje o kolejnych rozszerzeniach siatki przystanków „na żądanie”. Zatrzymywanie autobusów tylko wtedy, gdy w danym miejscu ktoś chce wsiąść lub wysiąść, to w skali Łodzi rozwiązanie nowe. Do października miasto pozostawało bowiem jednym z nielicznych miast tej wielkości, w których pojazdy zawsze przystawały przy każdym przystanku.

Przystanki na żądanie także na liniach głównych

I tak przystanki „NŻ” wyznaczano kolejno na peryferyjnych przystankach na liniach 68 i 94 oraz na ul. Zakładowej. Zarząd Dróg i Transportu zapowiedział na początku tego miesiąca wprowadzenie tego rozwiązania na liniach 51 w wariantach 51A i 51B, 61 i 66. To informacja o tyle istotna, że po raz pierwszy postoje fakultatywne uwzględnione zostały w rozkładach linii obsługiwanych taborem przegubowym (51 i 61), a nie o znaczeniu wyłącznie uzupełniającym. Organizator przewozów przedstawił nam ostateczną listę przystanków, których charakter zostanie zmieniony.

Charakter „na żądanie” otrzyma 16, a nie 17, jak planowano wcześniej, przystanków. Mowa tu o lokalizacjach: Wycieczkowa – Rogowska, Wycieczkowa – Wiewiórcza, Wycieczkowa – Nowaka-Jeziorańskiego i Wycieczkowa – sanatorium (na liniach 51 i 66), a także o skrzyżowaniach Łagiewnickiej z Przepiórczą, Pszczelną i Kuropatwią, o parze przystanków Łagiewnicka 290/292 i o stanowisku Okólna – Serwituty dla linii 66. Jeśli na danym skrzyżowaniu znajdują się przystanki w obu kierunkach jazdy, obydwa otrzymają status „NŻ”.

Łącznie będzie 39 przystanków na żądanie

– Przystanki na żądanie się sprawdziły i sukcesywnie będziemy wprowadzać je na kolejnych liniach – ocenił Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy ZDiT. – Noworoczne zmiany przyniosą kolejną pulę wiedzy do dalszych działań. Od stycznia będzie w Łodzi w sumie już 39 przystanków na żądanie – informuje.

Nasz rozmówca potwierdził też wcześniejsze informacje dotyczące możliwości wyznaczania kolejnych przystanków tego typu. – Obecnie ozważamy taką możliwość dla linii 77 i 90C. W przypadku tej drugiej miałoby to miejsce na odcinku trasy poza Łodzią, na odcinku do Brzezin. Analiza zatrzymań i kontakt z gminą pokażą, czy i kiedy zostaną tam wprowadzone przystanki na żądanie – dodaje.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5