Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Przystanki na żądanie pomagają... samochodom

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-12-03 09:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Przystanki na żądanie pomagają... samochodom
fot. Kasper FiszerAutobus w Łodzi
Istotnym skutkiem wprowadzenia nowych przystanków na żądanie ma być w opinii łódzkiego Zarządu Dróg i Transportu zwiększona płynność ruchu drogowego na ul. Zakładowej. Organizator przewozów jeszcze w tym roku przedstawi listę kolejnych przystanków, przy których niebawem autobusy zatrzymają się warunkowo. Dokona także korekt rozkładów jazdy, o które wnioskowało MPK-Łódź.

Dużą nowością w skali łódzkiej komunikacji miejskiej są wciąż przystanki na żądanie. Dopiero jesienią tego roku Zarząd Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi wdrożył to rozwiązanie na pierwszych kilku ulicach. W listopadzie – jak opisywaliśmy na naszych łamach – pojawiły się kolejne dwa stanowiska funkcjonujące w takim trybie: na skrzyżowaniu ulic Zakładowej i Józefiaka.

Kolejne rozszerzenie sieci przystanków „NŻ” będzie ogłoszone jeszcze w grudniu

Tym razem przyczyną zmiany charakteru przystanku nie była jedynie chęć skrócenia czasu podróży pasażerów autobusów linii 72D, 82 w wariantach A i B, 90 w wariantach A, B i C oraz andrespolskich 201 i 202. – Ul. Zakładowa stanowi obecnie objazd dla modernizowanej ul. Rokicińskiej, co spowodowało zwiększenie natężenia ruchu. Przystanek na żądanie upłynni w tym miejscu przejazd autobusom i pozostałym uczestnikom ruchu – tłumaczy Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy ZDiT.

Organizator przewozów jest zadowolony z efektów, jakie przyniosło wyznaczenie przystanków na żądanie. – Obecnie pracujemy nad kolejnymi liniami, na których chcemy wprowadzić to rozwiązanie. Jeszcze w tym roku, po opracowaniu listy przystanków i rozkładów, przedstawimy, gdzie pojawią się kolejne przystanki na żądanie – zapowiada przedstawiciel Zarządu.

Wniosek MPK o zmianę rozkładu jazdy zostanie uwzględniony

Zaznacza on, że pierwszy okres wprowadzania takich przystanków ma charakter pilotażowy, a kolejne rozszerzenie listy miejsc, w których autobus zatrzyma się jedynie warunkowo, pozwala na zebranie cennych doświadczeń. Przyznaje też, że początkowe plany dotyczące skracania czasów przejazdu były nieco zbyt optymistyczne. – Niebawem wprowadzimy poprawkę [rozkładu jazdy linii 68], ponieważ skrócenie czasu o pięć minut było zbyt dużym założeniem. Najprawdopodobniej dodamy dwie minuty. Nadal będziemy zyskiwać na czasie przejazdu, a przejazd odbywać się będzie bardziej płynnie [niż przed wyznaczeniem przystanków „NŻ”] – mówi nasz rozmówca.

Według zapewnień Tomasza Andrzejewskiego nowa formuła przystankowa spotkała się z pozytywnym przyjęciem ze strony podróżnych. – Nie mieliśmy uwag odnośnie do sposobu sygnalizowania zatrzymania autobusu czy zamieszczonych informacji – dodaje rzecznik ZDiT

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: W zajezdni Limanowskiego powstaje nowa hala

Komunikacja

Łódź: W zajezdni Limanowskiego powstaje nowa hala

Roman Czubiński 28 listopada 2018

Łódź: Sieć przystanków na żądanie się rozszerza

Komunikacja

Łódź: Sieć przystanków na żądanie się rozszerza

Kasper Fiszer 26 listopada 2018

MPK Łódź: Wkrótce kasacje licznych 805N

Komunikacja

MPK Łódź: Wkrótce kasacje licznych 805N

Roman Czubiński 18 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5