Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Przystanki na żądanie już za miesiąc

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-09-18 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Przystanki na żądanie już za miesiąc
Fot. Kasper FiszerAutobus linii 68
Za miesiąc w łódzkim systemie komunikacji miejskiej po raz pierwszy zastosowane zostaną przystanki na żądanie. ZDiT zapowiada, że autobusy będą jeździć szybciej, a zasady korzystania z przystanków „NŻ” zostaną uproszczone tak, by nie były żadnym utrudnieniem dla podróżnych. Na początku nie wszędzie zatrzymywać się będą autobusy linii 68 i 94.

W kwietniu informowaliśmy na naszych łamach o planach wprowadzenia na łódzkiej sieci komunikacyjnej pierwszych w historii przystanków na żądanie. Wówczas samorząd wskazywał na możliwość ich wyznaczenia dla autobusów podmiejskich oraz obsługujących linie nocne. Nie wyznaczono jednak terminu wprowadzenia rozwiązania w życie.

Podróżni mają być informowani wszelkimi możliwymi sposobami

Dziś wiemy już, że pierwsze przystanki zostaną przekształcone w przystanki „na żądanie” za miesiąc. – Nowe rozwiązanie zostanie wprowadzone 15 października – potwierdza Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. – Informacje o tym, że przystanek jest na żądanie, pojawią się na przystankach i na rozkładach jazdy oraz w zapowiedziach głosowych w pojazdach – dodaje.

To właśnie kwestia informacji pasażerskiej może okazać się największą barierą w upowszechnieniu rozwiązania, bo łodzianie nie są przyzwyczajeni do konieczności sygnalizowania zamiaru wejścia do autobusu czy jego opuszczenia. – Do poinformowania pasażerów wykorzystamy wszystkie dostępne nośniki – zapewnia zatem nasz rozmówca. – Na przystankach podróżny spotka krótką informację o tym, co musi zrobić, aby wsiąść do przyjazdu – mówi.

Nie trzeba będzie machać

Zasady korzystania z przystanków „NŻ” zostały maksymalnie uproszczone. – Aby wsiąść do autobusu, wystarczy stanąć w widocznym dla kierowcy miejscu. Nie trzeba robić nic więcej, autobus zatrzyma się na przystanku. Jeśli chcemy wysiąść, wystarczy nacisnąć przycisk – tłumaczy przedstawiciel samorządu.

Na początku przystanki tego typu wyznaczone zostaną jedynie na dwóch liniach o charakterze peryferyjnym: 68 i 94 (ta ostatnia prowadzi do satelickiego Konstantynowa Łódzkiego). – Autobusy przejadą swoje trasy szybciej – deklaruje rzecznik ZDiT. Wymienia także przystanki, które zostaną przekształcone w przystanki „na żądanie”: będą to punkty przy ul. Chocianowickiej (nr nr 57, 95 i 199), przy ul. Łaskowice (Nad Dobrzynką), przy ul. Maratońskiej (nr 172 oraz przy skrzyżowaniach z ul. ul. Sanitariuszek, Kolarską i Gimnastyczną) oraz przy ul. Sanitariuszek (przy dworcu kolejowym Lublinek, przy Gminnej Oczyszczalni Ścieków oraz przy ul. ul. Łaskowice i Biwakowej).

Linie nocne w drugiej kolejności

W kolejnych miesiącach liczba przystanków na żądanie będzie się zwiększać. – Następnie będziemy chcieli wprowadzić to rozwiązanie na kolejnych liniach autobusowych. Głównie będą to linie peryferyjne, a następnie linie nocne. Wyznacznikiem dla przystanków na żądanie jest procentowa liczba zatrzymań, które nie zakończyły się wymianą pasażerów – stwierdza Tomasz Andrzejewski.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Pasażerowie chcą szybszego powrotu tramwaju

Komunikacja

Łódź: Pasażerowie chcą szybszego powrotu tramwaju

Roman Czubiński 13 września 2018

Łódź: W sprawie tramwaju 46 trwa jedynie korespondencja

Komunikacja

Łódź: W sprawie tramwaju 46 trwa jedynie korespondencja

Kasper Fiszer 12 września 2018

Łódź: Biletu turystycznego nie kupimy, nie nocując w hotelu

Komunikacja

Łódź: Biletu turystycznego nie kupimy, nie nocując w hotelu

Kasper Fiszer 14 września 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5