Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Północna i Wschodnia do rewitalizacji

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2017-08-17 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Północna i Wschodnia do rewitalizacji
wiz. Urząd Miasta Łodzi
W sierpniu i wrześniu zostaną otwarte oferty w dwóch przetargach: na przebudowę ul. Północnej i Ogrodowej oraz Wschodniej. Wszystkie ulice odgrywają ważne role w systemie transportowym miasta. Po rewitalizacji zmienią się z zaniedbanych przez lata ciągów komunikacyjnych w reprezentacyjne ulice wielkomiejskie.

Zakres prac będzie szerszy w przypadku ul. Północnej i Ogrodowej, które na odcinku od Zachodniej do Kilińskiego tworzą dwujezdniowy ciąg ulic z biegnącymi pośrodku wydzielonymi torami tramwajowymi. Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, torowisko z siecią trakcyjną oraz wszystkie instalacje podziemne. Na wysokości pętli, wykorzystywanej dziś przez podmiejską linię 43, pojawi się nowy przystanek tramwajowy, a od strony Parku Staromiejskiego zostanie poprowadzona droga rowerowa. Inwestycja obejmuje też kompleksową wymianę całej infrastruktury podziemnej.

Na Wschodniej, która zostanie przebudowana niemal na całej długości (od Jaracza do Północnej), z racji mniejszej szerokości i braku infrastruktury komunikacji zbiorowej, zmiany będą miały skromniejszy charakter. – Będziemy chcieli oddać pieszym jak najwięcej przestrzeni – mówi kierownik projektu rewitalizacji nr 3 Katarzyna Skóra. Dzięki zwężeniu pasów ruchu będzie można poszerzyć chodniki. Po wschodniej stronie ulicy zostanie wykonany pas techniczny z możliwością parkowania. Po obu stronach zostaną posadzone drzewa, które po zmroku będą częściowo podświetlane. Całość wzbogacą meble miejskie oraz nowy system oświetlenia.

– Przewidujemy dodanie dużej ilości zieleni przy zachowaniu istniejącego starodrzewu – informuje wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Agnieszka Kowalewska-Wójcik. Charakterystycznym dla Północnej elementem będą obsadzone zielenią pergole, zapewniające cień mieszkańcom i przechodniom. Zieleńce zostaną zaprojektowane tak, by oddzielały ruch samochodowy od pieszego. Plan rewitalizacji obszarowej Łodzi przewiduje też gruntowną odnowę sąsiedniego Parku Staromiejskiego.

ZIM zamierza rozstrzygnąć postępowania i podpisać umowy do października. Do połowy przyszłego roku wykonawcy mają przygotować projekty. Prace budowlane – podzielone na etapy, tak by nie wywołać paraliżu komunikacyjnego w północnym Śródmieściu – powinny zakończyć się do listopada 2019 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rewitalizacja Łodzi: Przy Kilińskiego powstanie park kieszonkowy

Przestrzeń

Rewitalizacja Łodzi: Przy Kilińskiego powstanie park kieszonkowy

Roman Czubiński 14 sierpnia 2017

Łódź: Przetargi na rewitalizację okolic Włókienniczej

Przestrzeń

Łódź: Przetargi na rewitalizację okolic Włókienniczej

Roman Czubiński 08 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5