Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Nawrot otwarta. 10 miesięcy opóźnienia

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2019-10-17 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Nawrot otwarta. 10 miesięcy opóźnienia
fot. Roman CzubińskiNawrot niedługo przed oddaniem do użytku
Przebudowa ul. Nawrot, która miała zakończyć się jeszcze w ubiegłym roku, dobiegła końca dopiero na początku obecnego tygodnia. Jej przebudowa była jedną z najbardziej przeciągających się inwestycji, wchodzących w skład programu obszarowej rewitalizacji centrum miasta. Po inwestycji ulica ma być bardziej przyjazna dla pieszych.

Przebudowie poddano odcinek Nawrot między Piotrkowską a Kilińskiego. Jego oddanie do ruchu nastąpiło w poniedziałek. Zaplanowany termin był znacznie wcześniejszy – rozpoczęta pod koniec lipca 2018 r. inwestycja miała zakończyć się jeszcze w ubiegłym roku. Urząd Miasta winą za zwłokę obarcza podwykonawcę działającego na zlecenie Polskiej Grupy Energetycznej, na którego działanie miasto nie miało bezpośredniego wpływu. Opieszałość w przebudowie podziemnej sieci energetycznej miały przez wiele tygodni blokować inwestycję, uniemożliwiając wykonanie podbudowy i nawierzchni.

Podobnie jak przed przebudową, Nawrot jest ulicą jednokierunkową z dwoma pasami ruchu do jazdy na wschód. Zmienił się jednak układ drogi: miejsca postojowe przeniesiono na osobny pas. Przebudowie, zgodnie ze standardami strefy wielkomiejskiej i wymogami dostępności dla osób niepełnosprawnych, poddano też chodniki. Skrzyżowanie z Sienkiewicza zostało wyniesione. Wzdłuż jezdni posadzono szpaler drzew, złożony z 54 klonów polnych, wyposażonych w system nawadniania i czujniki wilgoci. Zieleń została uzupełniona przez ok. 3 tysiące ozdobnych krzewów i bylin. Nowe są ponadto elementy systemu oświetlenia i meble miejskie, których przed inwestycją przy Nawrot brakowało.

Otwarciem Nawrot umożliwiło powrót linii autobusowych 80, 83 i N3 w kierunku wschodnim na stałe trasy (w kierunku zachodnim nie jest to możliwe ze względu na trwającą przebudowę ul. Tuwima) i częściowe przywrócenie starej organizacji ruchu w tym rejonie śródmieścia. Nadal zamknięta pozostaje jednak ul. Sienkiewicza – wjazdy docelowe mogą odbywać się tylko od Tuwima lub al. Piłsudskiego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5