Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rewitalizacja Łodzi: Opóźnienia przez problemy z energetyką

Dalej Wstecz
Data publikacji:
25-11-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Rewitalizacja Łodzi: Opóźnienia przez problemy z energetyką
wiz. UMŁ / DeloitteTak ma wyglądać ul. Traugutta po przebudowie
Rewitalizowane odcinki ulic Nawrot i Traugutta nie zostaną oddane do użytku w tym roku. Zarząd Inwestycji Miejskich tłumaczy to opóźnieniami jednej z firm podwykonawczych, budującej nową linię energetyczną. Według urzędników konieczne okazało się nakazanie firmie opuszczenia placu budowy.

Jak informuje dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Agnieszka Kowalewska-Wójcik, opóźnienie na ul. Wschodniej, Nawrot i Traugutta wynika z przeciągających się prac podwykonawcy PGE – firmy Electropax. Jej pracownicy mieli za zadanie wybudować magistralę energetyczną w postaci linii 110kV, dostarczającej prąd do remontowanych budynków. – Firma od miesięcy zwodzi nas, że zakończy swoje prace – twierdzi dyrektor. Wcześniej czas ich wykonania szacowano na 6-8 tygodni. Niestety, nie udało się dotrzymać terminu.

– Według harmonogramu przebudowa tych ulic powinna zostać zakończona już za chwilę – zaznacza dyrektor ZIM. Na razie jednak wykonane zostały tylko prace rozbiórkowe i podziemne. Rozpoczęcie przebudowy jezdni i chodników nie było możliwe.

Według Kowalewskiej-Wójcik ZIM wraz z Biurem Inżyniera Miasta wielokrotnie usiłował przywołać wykonawcę do porządku. Choć przedstawiciele władz miasta od początku omawiali i koordynowali z gestorem plany rewitalizacji, nie udało się osiągnąć satysfakcjonującego efektu. – Okazało się, że nie mamy na firmę wpływu. Dlatego w przyszłym tygodniu we wtorek zostanie podjęta decyzja o usunięciu gestora z placu budowy – zapowiada dyrektor. Firma będzie musiała wtedy zabrać swój sprzęt w ciągu trzech dni. Prace będą musiały zostać dokończone już po zakończeniu właściwej części przebudowy ulicy.

Spośród pięciu ulic, które miały być oddane do użytku po rewitalizacji jeszcze w tym roku (Gdańska, Jaracza, Nawrot, Tuwima, Traugutta) terminu nie uda się dotrzymać na dwóch. W przypadku Wschodniej termin od początku przewidywał ukończenie prac w połowie przyszłego roku. Wykonawca Gdańskiej również zaliczył miesięczny poślizg, jednak deklaruje zakończenie inwestycji do końca grudnia.

Problem nie wystąpił w przypadku ul. Tuwima, choć jej rewitalizacja rozpoczęła się równocześnie z Nawrot. – W przebudowę ul. Tuwima była zaangażowana inna firma z branży energetycznej, która zakończyła już swoje prace. Wystąpił natomiast problem z firmą Veolia, ale i ona wykonała już swoje zadanie – wyjaśnia Kowalewska-Wójcik.

Po usunięciu Electropaxu z placu budowy front robót zostanie przejęty z powrotem przez głównego wykonawcę rewitalizacji ulic – firmę IDS na Nawrot i Wschodniej oraz konsorcjum LarkBud i KEMY na Traugutta. Dyrektor ZIM nie podaje ostatecznego terminu zakończenia przebudowy Nawrot i Traugutta, stwierdzając tylko, że będzie on zależał od pogody w okresie zimowym.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5