Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Komunikacja przy Fabrycznym bez zakłóceń

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
11-12-2016
Ostatnia modyfikacja:
24-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź: Komunikacja przy Fabrycznym bez zakłóceń
fot. MPK Łódź
Pasażerowie i prowadzący dobrze odnajdują się w nowym układzie linii autobusowych i tramwajowych – to pierwsze wnioski z obserwacji nowego układu komunikacyjnego przy dworcu Łódź Fabryczna. Gorzej jest w przypadku dworca autobusów dalekobieżnych, który pozostaje praktycznie niewykorzystany. Przedstawiciele Urzędu Miasta obwiniają za to prywatne firmy, które zbyt późno rozpoczęły załatwianie formalności.

- Wszystko zostało uruchomione zgodnie z planem – mówi dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Grzegorz Nita. Jak dodaje, infrastruktura torowa i drogowa (ulice: Nowotargowa, Nowoskładowa i Węglowa) zapewniają pełną integrację między środkami transportu miejskiego i kolejowego.

Dziś dwa autokary, wkrótce więcej

Według wiceprezesa MPK Krzysztofa Kamińskiego na liniach przy dworcu nie odnotowano dziś żadnych opóźnień (przypomnijmy jednak, że pisaliśmy już o opóźnieniu pierwszego kursu linii 9). – Nasze linie zapewniają skomunikowanie dworca z każdą częścią miasta – zaznacza Kamiński. Bez zarzutu działają też trzy uruchomione w pobliżu dworca biletomaty. Nad sytuacją, oprócz etatowych pracowników spółki, czuwają też informatorzy z Klubu Miłośników Starych Tramwajów, wskazujący pasażerom drogę i odpowiadający na pytania o nowy układ linii.

Dlaczego jednak pustkami świeci część dworca przeznaczona dla autobusów dalekobieżnych (z przelotowego przystanku o 20 stanowiskach odjadą dziś raptem dwa kursy)? - Przewoźnicy zbyt późno zaczęli starać się o stosowne zezwolenia w Urzędzie Miasta i Urzędzie Marszałkowskim, choć dostali od nas informację o terminie uruchomienia dworca z odpowiednim wyprzedzeniem. Procedury jednak trwają i wkrótce dworzec zacznie obsługiwać więcej autokarów – tłumaczy Nita.

Będą dalsze zmiany

Nowa infrastruktura komunikacyjna to, oprócz samego podziemnego dworca kolejowego i wielostanowiskowego przystanku dla autobusów międzymiastowych, także dwa nowe odcinki linii tramwajowych oraz przeniesiona z pobliskiego Placu Dąbrowskiego pętla autobusowa. Oddanie do użytku całego układu drogowego umożliwiło zmianę tras 6 linii tramwajowych z wariantami, w tym jednej podmiejskiej. W przypadku linii 1 jest to powrót na stałą trasę sprzed lipca 2013 roku, natomiast linia 7 została przywrócona (choć w zmienionej postaci) po okresie zawieszenia.

Linii autobusowych ze zmienioną trasą jest 8, nie licząc ich wariantów. W większości przypadków chodziło po prostu o przeniesienie pod dworzec punktu krańcowego z Placu Dąbrowskiego. Należy jednak pamiętać, że po zapowiadanym wciąż przez władze miasta przedstawieniu nowej siatki tras dla całego miasta układ linii pod dworcem będzie prawdopodobnie ulegał dalszym zmianom.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5