Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Lidzbark unieważnia przetarg na elektryki

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2020-03-04 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lidzbark unieważnia przetarg na elektryki
fot. WU
Nie trzeba było długo czekać na decyzję miasta. Zamawiający unieważnił postępowanie na zakup autobusów elektrycznych. Choć była oferta mieszcząca się budżecie, więcej punktów zdobył dostawca, który zaoferował pojazdy za kwotę przewyższającą oczekiwania miasta.

Dwie firmy były zainteresowane dostarczeniem autobusów elektrycznych i infrastruktury do ładowania do Lidzbarka Warmińskiego. O wyborze wykonawcy miała zadecydować cena (60 proc.) i okres gwarancji (40 proc.). Wprawdzie Solaris okazał się tańszy, gdyż zaoferował pojazdy za 4,6 mln zł brutto, to jednak ustępował rywalowi pod względem gwarancji. Firma z Bolechowa udzieliła 60 miesięcy gwarancji jakości całopojazdowej i na baterie trakcyjne. Okres dostawy określono na 31 marca 2021 roku.

To właśnie firma MMI ze Zbyszewa, która prawdopodobnie zaoferowała Karsany za wartość 4,84 mln zł brutto, złożyła najkorzystniejszą ofertę. Decydujący okazał się długi okres gwarancji, za który firma zdobyła komplet punktów – w obu przypadkach określono 84 miesiące – zdobywając tym samym przewagę w punktacji nad Solarisem. Realizację zamówienia określono do 2 listopada 2020 roku.

Wprawdzie Solaris zmieścił się z ofertą w budżecie zamawiającego, który wyniósł 4,58 mln zł, to ostatecznie najwyżej oceniono ofertę MMI ze Zbyszewa, która przekroczyła budżet zamawiającego. Zdecydowano zatem – po dniu od otwarcia ofert – o unieważnieniu postępowania.

Lidzbark Warmiński stara się o uruchomienie aż trzech linii miejskich. Do tego celu pozyskał dofinansowanie unijne z RPO woj. warmińsko-mazurskiego do projektu "Rozwój mobilności i transportu publicznego Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński". Koszt całego przedsięwzięcia to 7,07 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 5,72 mln zł. Miasto za te środki kupi m.in. dwa niskopodłogowe autobusy elektryczne.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK Poznań z ofertą od Solarisa na 37 elektrobusów

Przestrzeń

MPK Poznań z ofertą od Solarisa na 37 elektrobusów

Witold Urbanowicz 02 marca 2020

Zakopane kupuje dwa autobusy

Komunikacja

Zakopane kupuje dwa autobusy

Jakub Dybalski 18 lutego 2020

Przedstawiciele gminy Miechów oglądali swoje solarisy

Komunikacja

Przedstawiciele gminy Miechów oglądali swoje solarisy

Jakub Dybalski 17 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5