Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków z ofertami na koncepcję tramwaju do os. Rżąka – z możliwością wydłużenia do Wieliczki

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-08-24 12:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków z ofertami na koncepcję tramwaju do os. Rżąka – z możliwością wydłużenia do Wieliczki
fot. MPK Kraków
Urząd Miasta w Krakowie otworzył oferty w przetargu na opracowanie wielowariantowej koncepcji przedłużenia linii tramwajowej wzdłuż ul. Wielickiej od przystanku Prokocim Szpital do os. Rżąka. Wykonawca powinien też przewidzieć możliwość dalszego wydłużenia torowiska nad autostradą A4 w stronę Wieliczki. O zamówienie ubiega się sześć podmiotów.

Przedmiotem przetargu jest opracowanie wielowariantowej koncepcji budowy linii tramwajowej pomiędzy skrzyżowaniem ulic Wielickiej, Teligi, Kostaneckiego a osiedlem Rżąka wraz z pętlą tramwajową oraz parkingiem Park&Ride. Opracowanie powinno obejmować swoim zakresem obszar położony w Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim w rejonie ulic: Wielickiej, Kostaneckiego, Jakubowskiego, Rydygiera oraz Kosocickiej.

Jak podaje zamawiający, przebieg linii tramwajowej łączącej istniejące torowisko w ulicy Wielickiej (na wysokości przystanku Prokocim Szpital) z pętlą zlokalizowaną w pobliżu os. Rżąka powinien w maksymalnie możliwym stopniu obsłużyć os. Rżąka oraz nową siedzibę Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu. Wykonawca przygotuje co najmniej cztery warianty, w tym dwa określone przez miasto. Jeden z nich zakłada przebieg wydzielonej linii tramwajowej wzdłuż ulicy Wielickiej, a drugi – pasa autobusowo-tramwajowego. Co więcej, w każdym z wariantów wykonawca ma przeanalizować możliwość przedłużenia linii tramwajowej w kierunku Wieliczki – w szczególności kluczowa jest tutaj kwestia przekroczenia autostrady A4, wraz z dowiązaniem do układu drogowego po południowej stronie autostrady. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Termin składania ofert minął 21 sierpnia. Wystartowało sześć podmiotów. Fehlings Krug Polska z siedzibą w Krakowie wycenił prace na 886,6 tys. zł brutto, Paweł Kudelski Progreg – na 896,7 tys zł, konsorcjum firm MP Kraków i Mosty Katowice – 959,4 tys. zł, Safege – 1,069 mln zł brutto, ARG Projektowanie Inwestycyjne z Krakowa – 1,095 mln zł, a Sweco Consulting – 1,213 mln zł brutto.

Budżet na ten cel wynosi 800 tys. zł brutto. Jeśli Kraków zdecyduje się zwiększyć środki, to o wyborze zdecydują cena (58%), dodatkowe doświadczenie osób wskazanych do realizacji zamówienia (42%). Warianty przebiegów mają być przygotowane do początku grudnia tego roku. Następnie wykonawca zajmie się raportem oddziaływania na środowisko. Zamówienie ma zostać wykonane do końca listopada 2021 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków. Tramwaje znów pojadą ul. Krakowską i al. Jana Pawła II

Przestrzeń

Kraków. Tramwaje znów pojadą ul. Krakowską i al. Jana Pawła II

Magdalena Romanowska 11 sierpnia 2020

Kraków z ofertami na przebudowę torowiska w al. Solidarności

Przestrzeń

Kraków z ofertami na przebudowę torowiska w al. Solidarności

Witold Urbanowicz 07 sierpnia 2020

Kraków chwali się poprawą stanu torowisk tramwajowych

Przestrzeń

Kraków chwali się poprawą stanu torowisk tramwajowych

Redakcja 06 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5