Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Kanadyjczyk pokazuje, jak wąskie chodniki utrudniają utrzymywanie dystansu społecznego

Dalej Wstecz
Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-04-15 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny/Twitter

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kanadyjczyk pokazuje, jak wąskie chodniki utrudniają utrzymywanie dystansu społecznego
Daniel Rotsztain postanowił pokazać, jak niewystarczająco szerokie są chodniki w Toronto do utrzymywania wymaganego przez władze miasta dystansu społecznego.

Miejski geograf, artysta i pisarz skonstruował "Social Distance Machine", która obnaża postanowienia sterników największego miasta w stanie Ontario, dotyczące restrykcji podczas trwania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Idea projektu jest tymczasowe udostępnienie pieszym ulic metropolii, a przede wszystkim popularnej Yonge Street.

Kanada odnotowała do 15 kwietnia bieżącego roku ponad 27 tysięcy zakażeń groźnym wirusem COVID-19. Zmarły 903 osoby. Wyleczono ponad osiem tysięcy.

Rotsztain w opublikowanym na swoim oficjalnym profilu na Twitterze zabawnym materiale wideo, trwającym 62 sekundy, założył na siebie dużą obręcz, otaczającą go ze wszystkim stron na odległość postulowanych przez władze dwóch metrów. Pomysłodawca projektu ledwo mieścił się na każdym chodniku, wymuszając na innych zejście na ulicę, a także kolidując drogę rowerzystom. Sporym problemem było również pokonywanie rusztowań usytuowanych na modernizowanych arteriach oraz innych naturalnych przeszkód zlokalizowanych zwykle w dużym mieście.

Burmistrz Toronto John Tory sprzeciwia się jednak stanowczo udostępnieniu ulic pieszym, tłumacząc swój pogląd tym, że zgromadzą w ten sposób zbyt wiele osób na niewielkim obszarze, co będzie sprzyjać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Efekt będzie więc odwrotny od zakładanego, którym ma być ograniczenie aktywności ludzi przemieszczających się po chodnikach. Materiał Rotsztaina obnaża jednak stanowisko burmistrza Toronto i cieszy się coraz większą popularnością w mediach społecznościowych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5