Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Już 29 tys. warszawiaków złożyło wniosek o hologram

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2013-12-09 14:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Już 29 tys. warszawiaków złożyło wniosek o hologram
wnioski o wydanie Karty WarszawiakaJakub Dybalski
Od 3 grudnia mieszkańcy Warszawy rozliczający się w niej z podatku dochodowego złożyli prawie 29 tys. wniosków o wydanie hologramu do Karty warszawiaka i Karty młodego warszawiaka. Wydanych zostało już 8 tys. hologramów.

Po co warszawiakom hologram? Od przyszłego roku drożeją w stolicy ceny biletów długookresowych. Ale ratusz wprowadza jednocześnie tzw. Kartę Warszawiaka, a dla niepełnoletnich - Kartę Młodego Warszawiaka. Przysługują tym którzy płacą podatki w stolicy (albo robią to ich rodzice). Z kartą bilet jest tańszy (np. zwykły 30–dniowy ma kosztować 98 zamiast 110 zł), a w przyszłości ma uprawniać do zniżek na obiektach sportowych, w muzeach, czy w teatrach. Kto nie ma jeszcze warszawskiej karty miejskiej, dostanie nową. Kto ją ma, otrzyma hologram do naklejenia na posiadaną kartę.

Na razie 22 tys. wniosków wpłynęło drogą elektroniczną. Ponad 6,8 tys. wniosków zostało złożonych osobiście w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM oraz w Wydziałach Obsługi Mieszkańców urzędów dzielnic (według zadeklarowanego miejsca odbioru hologramu lub karty z hologramem). Spośród POP-ów największą popularnością cieszy się Ratusz-Arsenał. Chęć odbioru karty zadeklarowało w nim 748 osób. Niewiele mniej odbierze ją w Centrum I (743 osoby) oraz Młociny (622 osoby). Najmniej popularne miejsca odbioru hologramu lub karty z hologramem to POP-y: Lotnisko Chopina (90 osób), Dworzec Wschodni (250 osób) i Marymont (309 osób).

Spośród WOM-ów największą popularnością cieszy się WOM Praga Południe. Hologram chce w nim odebrać 145 osób. Na drugim miejscu jest WOM Śródmieście (77 osób) a na trzecim WOM Ochota (74 osoby). Najmniej popularne WOM-y to: Ursus (9 osób), Włochy (17 osób) i Wesoła oraz Żoliborz (po 20 osób).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdzie taniej z Kartą Warszawiaka

Prawo & Finanse

Gdzie taniej z Kartą Warszawiaka

Jakub Dybalski 11 lutego 2014

Warszawa: Podróże w II strefie będą tańsze

Prawo & Finanse

Warszawa: Podróże w II strefie będą tańsze

Witold Urbanowicz 04 lutego 2014

Nowe ulgi ZTM w Warszawie. Kto nie musi płacić od lutego?

Prawo & Finanse

Nowe ulgi ZTM w Warszawie. Kto nie musi płacić od lutego?

Jakub Dybalski 17 stycznia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5