Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Do Karty warszawiaka wystarczy tylko meldunek

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2022-05-25 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Do Karty warszawiaka wystarczy tylko meldunek
fot. ZTM Warszawa
Od 1 czerwca uzyskanie uprawnienia Karty warszawiaka/warszawianki będzie łatwiejsze. Osoby zameldowane w Warszawie nie będą musiały przedstawiać potwierdzenia rozliczenia podatku dochodowego.

Zmiany w uchwale o zniżkach w cenach biletów w stołecznej komunikacji dla osób zamieszkałych w Warszawie i rozliczających się w stolicy z podatków wejdą w życie od 1 czerwca. Do uzyskania Karty warszawianki /warszawiaka przez osobę zameldowaną w Warszawie nie będzie już wymagane potwierdzenie rozliczenia podatku dochodowego w stolicy.

Uprawnienia zostaną wgrane na spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską lub inny akceptowany przez Zarząd Transportu Miejskiego nośnik, na podstawie stałego adresu zameldowania w Warszawie. Pasażerowie nie będą musieli przedkładać żadnych dodatkowych dokumentów. E-hologram będzie ważny do końca roku, a nie jak to jest teraz, do 30 września, czyli będzie więcej czasu na jego przedłużenie np. w biletomacie.
Łatwiej będzie także o Kartę młodej warszawianki/młodego warszawiaka. Sprawę tę załatwi jeden rodzic lub opiekun. Tak samo będzie w przypadku Warszawskiej Karty Rodziny. Do biletu imiennego dla dziecka z rodziny posiadającej troje dzieci, zamieszkałego na terenie m.st. Warszawy, uprawnione będą dzieci, jeżeli co najmniej jeden z rodziców lub opiekunów jest zameldowany w Warszawie na pobyt stały albo mieszka w Warszawie i rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym na terenie Warszawy, bez względu na to, czy osiąga dochód.

Osoby niezameldowane na terenie Warszawy oraz ich dzieci, aby uzyskać uprawnienia, tak jak dotychczas będą musiały dostarczyć do wglądu rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) w urzędzie skarbowym w Warszawie wraz ze wskazaniem adresu zamieszkania na terenie m.st. Warszawy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Więcej PIT-u dla Warszawy? Według MJN to możliwe

Prawo & Finanse

Więcej PIT-u dla Warszawy? Według MJN to możliwe

Jakub Dybalski 17 lutego 2020

Warszawa. Do karty miejskiej można sobie zrobić selfie

Komunikacja

Warszawa. Do karty miejskiej można sobie zrobić selfie

jd/inf. pras. 28 sierpnia 2019

Kraków. Rekompensata dla pasażerów z kartą miejską za darmowe dni?

Prawo & Finanse

Kraków. Rekompensata dla pasażerów z kartą miejską za darmowe dni?

Jakub Dybalski 22 sierpnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5