Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gdańskie Autobusy i Tramwaje szukają podwykonawcy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-06-13 12:16
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańskie Autobusy i Tramwaje szukają podwykonawcy
fot. Michał Szymajda
GAiT, przewoźnik autobusowy i tramwajowy z Gdańska, rozpisał przetarg na obsługę kilku linii autobusowych. To nietypowe, że miejski przewoźnik szuka wykonawcy, choć się zdarza. Np. we Wrocławiu Michalczewski realizuje kursy dla MPK.

Zwykle, w tych miastach, w których urzędnicy organizują transport publiczny zarówno korzystając z usług spółki miejskiej, jak i spółek prywatnych, to właśnie organizator transportu zleca zadania tym pierwszym, a dla firm prywatnych organizuje przetargi. Np. w Warszawie mniej więcej trzy czwarte przewozów jest zlecane MZA, a pozostałe zadania są powierzane prywatnym przewoźnikom za pośrednictwem przetargów. We Wrocławiu, nietypowo, uznano, że powierzenie przez MPK części przewozów Michalczewskiemu jest rozwiązaniem tańszym i wygodniejszym, bez utraty kontroli nad jakością usług.

W Gdańsku zamówienie dotyczy tylko pięciu miesięcy, od sierpnia do końca tego roku. Podzielono je na trzy części. Pierwsza to część linii 227, oraz 268, łącznie 122 200 wozokilometrów. Druga to również linia 227, łącznie 129 000 wozokilometrów. Trzecia część to linie 108 i 118, czyli 254 800 wozokilometrów.

Przewoźnicy w każdej części zamówienia muszą dysponować odpowiednim taborem. W części pierwszej – 2 autobusy wielkopojemne, 1 minibus i dwa pojazdy rezerwowe. W części drugiej – 4 autobusy wielkopojemne i dwa pojazdy rezerwowe. W części trzeciej – 3 autobusy standardowe, 5 autobusów wielkopojemnych i trzy autobusy rezerwowe. Na oferty czekają w Gdańsku do 19 lipca.

Zamówienie może mieć związek z problemami u gdańskiego przewoźnika. GAiT poinformowały niedawno, że brakuje mu 10 motorniczych i 70 kierowców autobusów, dlatego rozpoczęły dużą kampanię promocyjną, by zachęcić nowych pracowników. W skali spółki to sporo, bo GAIT dysponuje ok. 200 autobusami i 100 tramwajami, choć w okresie wakacyjnym kursów ma być mniej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5