Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Felieton: Jak promować transport zbiorowy

Dalej Wstecz
Autor:

Paweł Rydzyński

Data publikacji:
2014-06-16 13:44
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Felieton: Jak promować transport zbiorowy
fot. Macdriver (Bartek Wawraszko), lic. GFDL Wikimedia commons
Na bardzo dobry pomysł wpadły władze Wałbrzycha. Samorząd zdecydował, że każdego pierwszego dnia miesiąca kierowcy będą mogli, za okazaniem dowodu rejestracyjnego, podróżować za darmo miejskimi autobusami. To dobra idea promocji transportu zbiorowego – uważa Paweł Rydzyński.

Idea darmowych przejazdów dla kierowców w ramach Światowego Dnia Bez Samochodu już nieco spowszedniała. Konieczne są inne, rozległe i wielowątkowe działania związane z promocją transportu zbiorowego. Pełnić one powinny rolę komplementarną wobec głównych kierunków rozwoju transportu zbiorowego, jakimi są (powinny być) inwestycje w tabor i infrastrukturę oraz przemodelowanie rozkładów jazdy i taryf, mających na celu integrowanie różnych gałęzi transportu.

Niedawno Zespół Doradców Gospodarczych „TOR” zakończył prace nad planem transportowym dla miasta Inowrocławia. W postulowanych kierunkach rozwoju transportu zbiorowego, napisaliśmy m.in.: „Celem promocji transportu zbiorowego, postulowane są działania zmierzające do zachęcenia osób korzystających z motoryzacji indywidualnej do zmiany preferencji komunikacyjnych.

Cały felieton

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MIR: Zadbamy o polskie miasta. W jaki sposób?

Prawo & Finanse

MIR: Zadbamy o polskie miasta. W jaki sposób?

Justyna Urbaniak 28 sierpnia 2014

Łódź: W poniedziałek powrót tramwajów na ŁTR. Częściowy

Komunikacja

Łódź: W poniedziałek powrót tramwajów na ŁTR. Częściowy

Roman Czubiński 28 sierpnia 2014

Gdzie taniej z Kartą Warszawiaka

Prawo & Finanse

Gdzie taniej z Kartą Warszawiaka

Jakub Dybalski 11 lutego 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5