Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec w Pucku szykowany do remontu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-07-26 12:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Pucku szykowany do remontu
fot. Therud, lic. CC-BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Dworzec w Pucku szykowany do remontu
Dworzec w Pucku szykowany do remontu
Dworzec w Pucku szykowany do remontu
Jednym z dworców, który ma zostać wyremontowany, jest obiekt znajdujący się w Pucku. Prace projektowe mają zakończyć się w I połowie 2020 r.

Ostatnio PKP SA zleciły wykonanie dokumentacji projektowych na remont i przebudowę szeregu dworców w kraju. W maju podpisano umowę projektową z firmą TPF na wykonanie dokumentacji dla dworca w Pucku. Wartość umowy to 280 tys. zł netto.

Budynek dworca pochodzi z 1928 r. Co się zmieni? – Przebudowa dworca zakłada przystosowanie budynku do realnego zapotrzebowania i nowych funkcji. Na parterze przewiduje się wydzielenie poczekalni, kas i węzła sanitarnego w centralnej części budynku. Poczekalnia ma zostać podzielona na dwie części: stałą i sezonową – mówi Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z wydziału prasowego PKP SA. Jak dodaje, zachowane mają być powierzchnie służące spółkom kolejowym. Część powierzchni ma zostać natomiast przekształcona w lokale dla najemców zewnętrznych.

Prace projektowe mają zakończyć się w I połowie przyszłego roku. – Planowane zakończenie robót budowlanych to koniec 2021 r. – wskazuje Rudzińska-Rdzanek.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec w Trawnikach szykowany do remontu

Przestrzeń

Dworzec w Trawnikach szykowany do remontu

Witold Urbanowicz 24 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5