Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

10 dworców z projektantami. M.in. Lublin, Włocławek, Gdańsk Wrzeszcz i Władysławowo

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-10 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

10 dworców z projektantami. M.in. Lublin, Włocławek, Gdańsk Wrzeszcz i Władysławowo
fot. MJ
PKP SA podpisały umowę z projektantami dla przebudowy kolejnych dziesięciu dworców – Gdańsk Oliwa, Gdańsk Wrzeszcz, Władysławowo, Reda, Puck, Rokiciny, Płochocin, Włocławek, Łuków oraz Lublin. Wykonawcy będą pełnić też nadzór autorski nad realizacją prac.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji przedprojektowej, okołoprojektowej oraz projektów budowlanych i wykonawczych oddzielnie dla dziesięciu lokalizacji. Umowy wykonawcze są zawierane w oparciu o umowę ramową zawartą 31 sierpnia 2018 r. w ramach wcześniej toczącego się przetargu ramowego, obejmującego w sumie 74 obiekty. Zamawiający – PKP SA – zapraszał każdorazowo do składania ofert na realizację zamówień szczegółowych wszystkich wykonawców, z którymi zawarł umowę ramową. Jedynym kryterium wyboru jest cena.

Najwięcej zleceń trafi do firmy TPF. 20 maja podpisano umowę na projekt rozbiórki dworca we Włocławku i budowy nowego obiektu, a jej wartość to 488 tys. zł netto. 23 maja podpisano kolejne kontrakty – na przebudowę dworców w Łukowie o wartości 633 tys. zł netto, Gdańsk Oliwa o wartości 282 tys. zł netto, Władysławowo o wartości 390 tys. zł netto, Reda o wartości 388 tys. zł netto, Puck o wartości 280 tys. zł netto, Gdańsk Wrzeszcz o wartości 247 tys. zł netto.

Projekt przebudowy dworca w Lublinie przygotuje firma Demiurg z Poznania. Wartość umowy z 3 czerwca to 630 tys. zł netto. Zlecenie na projekt przebudowy dworca w Rokicinach otrzymała spółka Paka Architekci. Wartość umowy z 27 maja to 356 tys. zł netto. Projekt przebudowy dworca w Płochocinie przygotuje Meritum Projekt Marek Myrcik. Wartość umowy z 27 maja to 420 tys. zł netto.

Wcześniej, jak informowaliśmy, PKP SA zawarły umowę z projektantami dla modernizacji i przebudowy czterech dworców – w Poznaniu, Kielcach, Skierniewicach i Chełmie. W lutym i marcu podpisano umowy dla ośmiu kolejnych dworców – lista obejmuje Gorzów Wielkopolski, Jastarnię, Otwock, Siedlce, Trawniki, Wejherowo, Stalową Wolę Rozwadów oraz Węgliniec. W sumie na wykonanie dokumentacji projektowej dla wszystkich 74 lokalizacji PKP SA przeznaczyły kwotę w wysokości 26,8 mln zł netto. Dokumentacja projektowa ma powstać w ciągu maksymlanie 18 miesięcy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowe odwołanie w sprawie ochrony dworca Olsztyn Główny

Przestrzeń

Nowe odwołanie w sprawie ochrony dworca Olsztyn Główny

Witold Urbanowicz 01 lipca 2019

PKP SA odświeżą dworzec w Krośnie z wieżą ciśnień

Przestrzeń

PKP SA odświeżą dworzec w Krośnie z wieżą ciśnień

Witold Urbanowicz 01 lipca 2019

Rusza modernizacja dworca kolejowego w Szczytnie

Przestrzeń

Rusza modernizacja dworca kolejowego w Szczytnie

Redakcja 28 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5