Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworce w Dolinie Popradu później

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-29 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworce w Dolinie Popradu później
fot. Andrzej Błaszczak, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Przebudowa i budowa 16 dworców w Dolinie Popradu rozpocznie się później. PKP SA rozwiązały umowę z dotychczasowym projektantem i szykują nowy przetarg – tym razem w formule projektuj i buduj. Pierwotnie prace budowlane miały się zakończyć w II połowie 2019 r.

W połowie 2017 r. PKP SA wybrały wykonawcę, który miał przygotować dokumentację projektową dla 16 inwestycji dworcowych w Dolinie Popradu. Konsorcjum firm Safege S.A.S. i Karpiel Stanisław Usługi Architektoniczne zaproponowało kwotę 1,47 mln zł brutto.

W ośmiu przypadkach (Stary Sącz, Barcice, Rytro, Piwniczna-Zdrój, Piwniczna, Wierchomla Wielka, Żegiestów, Żegiestów-Zdrój) przewidziana jest przebudowa dworców. W dwóch lokalizacjach (Młodów, Zubrzyk) istniejące dworce zostaną zburzone, a w ich miejscu pojawią się nowe obiekty. Ponadto w trzech miejscach (Nowy Sącz Biegonice, Łomnica-Zdrój, Milik), gdzie aktualnie nie ma dworców, powstaną nowe budynki. We wszystkich lokalizacjach przewidziano zagospodarowanie otoczenia. Ponadto trzy przystanki bez budynku dworca będą podlegać nowemu zagospodarowaniu terenu z małą architekturą. Chodzi o Andrzejówkę, Muszynę-Zdrój i Powroźnik. Więcej o zakresie prac pisaliśmy tutaj.

Według założeń projektant miał przygotować dokumenty w ciągu 36 miesięcy, a prace budowlane miały się rozpocząć w połowie 2018 r. i zakończyć w II połowie tego roku. Pasażerom przyjdzie jednak na nowe dworce poczekać dłużej. – W związku z niewywiązywaniem się z zapisów umowy firmy odpowiedzialnej za przygotowanie projektów, PKP S.A. była zmuszona rozwiązać umowę z wykonawcą. Obecnie trwają prace nad dokumentacją do drugiego przetargu. Według nowych założeń projekt będzie prowadzony w formule Projektuj i Buduj. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na III kw. 2019 r. – informuje Katarzyna Grzduk z biura prasowego PKP SA.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kto przebuduje dworce Nidzica, Olsztynek i Szczytno?

Przestrzeń

Kto przebuduje dworce Nidzica, Olsztynek i Szczytno?

Witold Urbanowicz 25 stycznia 2019

Drogi dworzec w Skarżysku-Kamiennej

Przestrzeń

Drogi dworzec w Skarżysku-Kamiennej

Witold Urbanowicz 16 stycznia 2019

Kto wyremontuje dworzec w Mrozach (wizualizacje)

Przestrzeń

Kto wyremontuje dworzec w Mrozach (wizualizacje)

Witold Urbanowicz 03 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5