Partnerzy serwisu:
Felietony i komentarze

Biała droga hen przed nami

Dalej Wstecz
Data publikacji:
02-12-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

FELIETONY I KOMENTARZE
Biała droga hen przed nami
fot. Piesza Wola2 grudnia w Warszawie
Przyszedł grudzień, cały kraj powoli zaczął rozmyślania o nadchodzących Świętach, a Warszawę pokryła warstwa białego puchu. Najpierw mała, potem większa…

To nie jest początek nowej odsłony Opowieści Wigilijnej, ale początek dramatu jaki rozegrał się dziś rano w szeregu miejsc w stolicy. Oczywiście rozumiem, że służby miejskie w takie poranki jak dziś mają pełne ręce roboty i mogą nie nadążyć z odśnieżaniem. To czego jednak nie rozumiem, to jak to się stało, że ulice którymi jeżdżą samochody były czarne jak w każdy inny dzień, a piesi „w walce z żywiołem” byli zdani sami na siebie…

Śnieżny Armagedon

Szczególnie walecznie prezentowali się dziś rano rodzice z dziećmi w wózkach, którzy przepychając się przez lepkie śnieżne zaspy bardziej przypominali rugbystów na treningu przed meczem niż ludzi śpieszących się do pracy. Prawdziwy dramat rozegrał się jednak na schodach w przejściach podziemnych. Sforsowanie pozbawionych wind i podjazdów przejść okazało się w takich warunkach zadaniem raczej dla taternika niż przeciętnego mieszkańca. Taką sytuację, która rozegrała się na warszawskiej Woli zobrazował profil "Piesza Wola".

Gdzie w tym wszystkim jest pieszy?

Czy nadanie priorytetu komunikacyjnego pieszym i rowerzystom nad samochodami, o czym wielokrotnie w Warszawie mówiono, jest tylko pustą deklaracją? Są miasta w Europie, gdzie najpierw odśnieża się chodnik. To jest tylko kwestia konkretnej decyzji. A tak, jest jak jest.

Warto też, aby zdjęcia z dzisiejszych ulic dotarły do osób krytykujących tworzenie naziemnych przejść dla pieszych. Argumentując, np. przy okazji projektu realizowanego właśnie przy Dworcu Centralnym, że schowany pod ziemią pieszy powinien się cieszyć, że nie zostanie rozjechany przez samochód, warto uświadomić sobie jak korzystanie z takiej infrastruktury naprawdę wygląda. Na co dzień korzystanie z przejść może być uciążliwe (czasem nawet bardzo), zaś w takie dni jak dziś staje się po prostu sportem ekstremalnym.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5