Partner serwisu
Przestrzeń

Łódzkie wybuduje chodniki m.in. w Łasku i Sieradzu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
14-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
10-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TP

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Łódzkie wybuduje chodniki m.in. w Łasku i Sieradzu
fot. UMWŁZdjęcie poglądowe
Region łódzki zapowiedział budowę i przebudowę chodników wzdłuż tras administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Łączna długość planowanej infrastruktury pieszej przekracza 10 km. Dofinansowane z programu rządowego roboty mają zakończyć się w przyszłym roku.

– Poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów znajduje się wśród celów naszych nowych inwestycji drogowych – zapewnił nas Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Samorząd zapowiedział jednocześnie realizację prac obejmujących budowę nowych lub przebudowę istniejących chodników w dwunastu lokalizacjach. Infrastruktura piesza ma zostać uzupełniona w mniejszych miejscowościach, przez które przebiegają drogi kategorii wojewódzkiej. Prace będą jednak realizowane również w relatywnie dużych Sieradzu, Opocznie i Łasku.

Chodniki wreszcie pojawiają się na wsiach

Inwestycje obejmą nie tylko budowę chodników, ale także nowych przejść dla pieszych, dróg rowerowych i peronów przystankowych. W Łasku mają one zostać zrealizowane wzdłuż ul. Objazdowej (droga wojewódzka nr 482), a także przy ul. Mickiewicza (DW-481). W Opocznie chodnik powstanie zaś przy ul. Inowłodzkiej (DW-726).

W nieodległym Żarnowie roboty obejmą ul. Konecką (DW-746), a w Buczku – ul. Główną (DW-484). Chodniki pojawią się także we wsi Wypychów (DW-483) i na odcinku Wrzeczko – Łyszkowice (DW-704). Przy drodze nr 702 chodnik pojawi się zaś wzdłuż fragmentu Michałówka – Piątek.

Poprawę warunków przemieszczania się powinni odczuć poza tym mieszkańcy wsi Zawady (DW-485) i Kuźnica Skakawska (DW-482). Listę zamykają planowane do rozbudowy o infrastrukturę pieszą odcinki dróg wojewódzkich na terenie Sieradza. Mowa tu o ul. POW (DW-480) i ul. Jana Pawła II (DW-482).

Znacząca dotacja z budżetu centralnego

Łączna wartość inwestycji, które obejmą w sumie ok. 10,5 km dróg, to niespełna 24 mln zł. Połowa tej kwoty pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. – Lata realizacji przedsięwzięcia to 2024 – 2025 – wskazuje UMWŁ na łamach swojej strony internetowej.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5