Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Amerykański fundusz uratuje Ursus Busa?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-09-05 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Amerykański fundusz uratuje Ursus Busa?
fot. MJ
Ursus podpisał z amerykańskim funduszem inwestycyjnym Enerkon Solar International tzw. protokół ustaleń. Strony zobowiązały się do podpisania umowy inwestycyjnej, w ramach której amerykański podmiot miałby zainwestować środki w celu przywrócenia mocy produkcyjnej Grupie Ursus.

Zarząd firmy Ursus poinformował w komunikacie giełdowym, że wspólnie ze swoją spółką-córką Ursus Bus podpisał protokół ustaleń z amerykańską firmą Enerkon Solar International Inc. Strony zobowiązały się do podpisania listy warunków (term sheet) oraz zawarcia umowy inwestycyjnej. Prawem regulującym stosunki między podmiotami w ramach wspomnianego protokołu jest prawo angielskie.

Amerykańska firma miałaby zainteresować w pierwszym etapie kwotę do 30 mln dolarów, co miałoby umożliwić przywrócenie mocy produkcyjnej Grupie Ursus. Ponadto Enerkon miałby objąć do 49% akcji Ursus Bus i do 7% akcji Ursusa.

Jak wynika z komunikatu, Enerkon Solar International Inc jest działającym od 1986 r. amerykańskim funduszem inwestującym m.in. w spółki z potencjałem oraz w przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska.

Od wielu miesięcy Ursus SA zmaga się z problemami finansowymi. Spółka jest w przyśpieszonym postępowaniu układowym. Sytuacja firmy rzutuje na spółkę-córkę Ursus Bus, która w ostatnim czasie nie zrealizowała bądź nie dokończyła kilku umów na dostawy autobusów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
NCBR. Nie ma konkursu, będzie dialog techniczny

Prawo & Finanse

NCBR. Nie ma konkursu, będzie dialog techniczny

Jakub Dybalski 21 czerwca 2019

Fiasko wielkiego konkursu na polski elektrobus. NCBR wyrzuca Ursusa

Prawo & Finanse

Fiasko wielkiego konkursu na polski elektrobus. NCBR wyrzuca Ursusa

Witold Urbanowicz 11 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5