Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Alstom z zamówieniem na 23 kolejne pociągi metra dla Île-de-France

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras.

Data publikacji:
2019-04-02 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Alstom

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Alstom z zamówieniem na 23 kolejne pociągi metra dla Île-de-France
Fot. Alstom
Alstom dostarczy dla Île-de-France Mobilités 23 pociągi 3-wagonowe do obsługi 16 i 17 linii metra Grand Paris Express. Wartość zamówienia wynosi około 100 mln euro. To realizacja opcji, która stanowi część umowy podpisanej we wrześniu 2018 r. 25 pociągów 6-wagonowych z zamówienia podstawowego zostało już zamówionych i są obecnie budowane w zakładzie Alstomu w Valenciennes Petite-Forêt.

Nowe, efektywne pociągi metra na stalowych kołach będą mogły poruszać się z prędkością nawet 110 km/h w niewymagającym obsługi trybie automatycznym. Pierwsze pociągi metra opuszczą fabrykę w 2022 r., a oddanie ich do użytku zaplanowano na 2024 r. Île-de-France Mobilités będzie udostępniać te pociągi przyszłym operatorom, co pozwoli im wykorzystywać materiały nowej generacji, oparte na najnowszych rozwiązaniach technologicznych i zapewniające wysoki poziom wydajności.

- Jesteśmy niezwykle dumni z zaufania, jakim po raz kolejny obdarzyły nas Île-de-France Mobilités i Société du Grand Paris. W szczególności cieszymy się, że poprzez ten nowy projekt wesprzemy realizację planu rządu, który zakłada podwójną rozbudowę sieci metra paryskiego w ciągu najbliższych 15 lat - wskazał Jean-Baptiste Eyméoud, Prezes Alstomu we Francji

W oparciu o rozwiązania zastosowane w modelach Alstom Metropolis, udoskonalone dzięki klientom, nowe pociągi metra dla linii 15, 16 i 17 zagwarantują wysoki poziom dostępności, niezawodności i bezpieczeństwa. Każdy pociąg będzie w stanie przewieźć do 500 pasażerów w wariancie 3-wagonowym (54 metry długości) i około 1000 pasażerów w wersji 6-wagonowej (108 metrów długości).

Przy tym projekcie będzie pracowało we Francji łącznie 350 pracowników Alstomu, w tym 150 doświadczonych inżynierów, którzy dołożą starań, by został on pomyślnie wdrożony. Dzięki temu projektowi we Francji powstanie ponad 1150 nowych miejsc pracy w sektorze kolejowym. Dodatkowo Alstom zadba o to, aby znaczna część czasu pracy siły roboczej została zarezerwowana dla osób zmagających się ze szczególnymi trudnościami społecznymi lub zawodowymi.

Projektem i produkcją nowych materiałów zajmie się sześć zakładów Alstomu we Francji. Zakład w Petite-Forêt, w okręgu Valenciennes, będzie odpowiadał za zarządzanie projektem, badania, rozwój, produkcję, montaż i zatwierdzanie pociągów. Komponenty zostaną zaprojektowane i wyprodukowane w pięciu pozostałych zakładach Alstomu we Francji: wózki w Le Creusot, silniki w Ornans, systemy trakcji w Tarbes, elektronika pokładowa i zdalne systemy konserwacji w Villeurbanne, a konstrukcja w Saint Ouen.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Strasburg. Pierwsze miasto kupuje autobusy Aptis

Prawo & Finanse

Strasburg. Pierwsze miasto kupuje autobusy Aptis

jd/inf. pras. 18 marca 2019

Casablanca: Powstała druga linia tramwajowa

Komunikacja

Casablanca: Powstała druga linia tramwajowa

Tomasz Kościelny 28 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5