Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Konstantyna z dłuższą siecią tramwajową

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras oprac. JM

Data publikacji:
2021-10-06 16:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Konstantyna z dłuższą siecią tramwajową
fot. Alstom
Konstantyna z dłuższą siecią tramwajową
Konstantyna z dłuższą siecią tramwajową
Konsorcjum Alstom-Cosider zrealizowało prace nad przedłużeniem linii tramwajowej w Konstantynie – odcinek przekazano do komercyjnej eksploatacji na rzecz Entreprise Métro d’Alger.

W lipcu 2015 roku Entreprise du Métro d’Alger zleciło konsorcjum złożonemu z Alstom (lider) i Cosider Travaux Publics (partner) budowę „pod klucz” przedłużenia linii tramwajowej w Konstantynie. Linia o długości 10,3 km pozwala na 26-minutową podróż ze stacji Zouaghi na stację Université Abdelhamid Mehri Constantine 2, znajdującą się w nowym mieście Ali Mendjeli.

Przedłużenie linii powiększa miejską sieć komunikacyjną, umożliwiając mieszkańcom transport ze starego do nowego miasta. W ramach tej inwestycji konsorcjum Alstom wdrożyło systemy telekomunikacyjne, sygnalizacyjne, zasilające, biletowe oraz infrastrukturę, w tym sieć trakcyjną.

- Z powodzeniem uruchomiliśmy przedłużoną linię tramwajową w Konstantynie. Jesteśmy w pełni zaangażowani w rozwój naszego długoterminowego partnerstwa z Entreprise Métro d’Alger – będziemy nadal odpowiadać na potrzeby w zakresie mobilności. Alstom koncentruje się na dostarczaniu klientom oraz pasażerom najbardziej zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań, jakie są dziś dostępne – powiedział Amar Chouaki, dyrektor zarządzający Alstom Algieria cytowany w komunikacie.

Alstom jest obecny w Algierii od ponad 30 lat i zatrudnia 250 pracowników na terenie kraju. Firma brała udział w rozwoju kilku linii tramwajowych działających już wcześniej w algierskich miastach, takich jak Algier, Oran, Konstantyna, Warkala, Satif i Sid-Bu-l-Abbas. 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tabor na Trako 2021 [zdjęcia]

Mobilność

Tabor na Trako 2021 [zdjęcia]

Michał Szymajda 21 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5