Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa. ZDM zaokrągla krawężniki przystankowe

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-04-20 07:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. ZDM zaokrągla krawężniki przystankowe
Fot. ZTM Warszawa
Warszawski Zarząd Dróg Miejskich, we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego, remontuje przystanki autobusowe. W ramach prac m.in. w specjalny sposób zaokrąglane są krawędzie przystankowe. Dzięki temu łatwiej z nich korzystać wszystkim pasażerom, a szczególnie tym z ograniczoną mobilnością.

ZDM pochwalił się pracami, bo właśnie rozpoczął pierwsze tego rodzaju remonty w tym roku. Odnawiane są przystanki wzdłuż Radzymińskiej, a ZDM wykorzystuje planowane remonty jezdni.

„Oprócz nowej nawierzchni, na przystankach instalujemy systemowe krawężniki peronowe. Posiadają one specjalny – zaokrąglony u podstawy – kształt, ułatwiający autobusom podjazd do krawędzi peronu. Zaokrąglony profil oraz zwiększona wysokość (16 cm) pozwalają autobusom precyzyjnie zatrzymać się jak najbliżej krawędzi peronu. Dzięki temu wszystkim pasażerom zdecydowanie łatwiej wsiąść lub wysiąść z niskopodłogowego pojazdu” – tłumaczy ZDM.

Krawędzie peronów są granitowe, a więc estetyczne, a dodatkowo tak przygotowywane, by zachowały szorstkość również w czasie deszczu i w zimie (trudniej się poślizgnąć). Wzdłuż krawędzi przystanku montowany jest 30–centymetrowy żółty pas ostrzegawczy z wypustkami.

„Żółte płyty z wypustkami wyznaczają również pole oczekiwania na wysokości środkowych drzwi autobusu. Dzięki temu pasażerowie o ograniczonej mobilności, w tym osoby poruszające się na wózkach lub z wózkami dziecięcymi, a także osoby niewidome, mają ułatwione wsiadanie i wysiadanie z pojazdów. Tam gdzie remontujemy chodniki, wyznaczamy ponadto pasy prowadzące ułatwiające dotarcie do pola oczekiwania” – można przeczytać w informacji.

Co najistotniejsze, remontowane przystanki to element większego planu. Współpraca z ZTM–em polega między innymi na utrzymaniu jednolitego standardu dla przystanków w całej Warszawie i wykorzystywaniu do ich remontów tych okresów, gdy prowadzone są prace np. na jezdni. Również inni inwestorzy w pasie drogowym muszą trzymać się wspomnianych wytycznych jeśli chodzi o wygląd i wyposażenie przystanków.

Dziś w stolicy jest ponad 80 wyremontowanych przystanków, z czego 60 oddano do użytku w zeszłym roku. Podobna liczba czeka na modernizację w tym roku.

Więcej na temat zaokrąglonych krawędzi przystanków przeczytacie tutaj.
VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Wybrano wzory darmowych kart dla uczniów

Komunikacja

Warszawa. Wybrano wzory darmowych kart dla uczniów

Jakub Dybalski 11 kwietnia 2017

(Zbyt) tanie parkowanie, czyli kara karze nierówna

Felietony i komentarze

(Zbyt) tanie parkowanie, czyli kara karze nierówna

Jędrzej Puzyński 31 marca 2017

Wrocław. Michalczewski kupuje nowe MAN Lion’s City

Komunikacja

Wrocław. Michalczewski kupuje nowe MAN Lion’s City

Jakub Dybalski 29 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS