Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Solaris dostarczy 105 autobusów CNG dla Ostrawy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-02-16 14:44
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Solaris dostarczy 105 autobusów CNG dla Ostrawy
Fot. Solaris
Solaris wygrał przetarg na dostawę 105 autobusów CNG dla Ostrawy. Wartość kontraktu wynosi ponad 100 mln zł. Po mieście jeżdżą już 174 pojazdy producenta z Polski.

Niedawno polski producent chwalił się dobrymi wynikami za 2014 r. Obiecująco wygląda też początek roku. Solaris zdobył właśnie zamówienie na dostawę do Ostrawy 105 autobusów z napędem CNG. Łączna wartość kontraktu wynosi 104 mln zł. – W ostatnich latach Czechy stały się jednym z kluczowych i najbardziej stabilnych kierunków naszego eksportu. Pozyskanie tak dużego zamówienia jest potwierdzeniem naszych wysokich kompetencji technicznych, świadczy także o bardzo dobrych referencjach, jakie w ciągu ostatnich kilku lat zbierają Solarisy eksploatowane w Ostrawie – mówi Zbigniew Palenica, członek zarządu firmy Solaris, który odpowiedzialny jest za sprzedaż i marketing.

Wszystkie pojazdy – 90 autobusów 12-metrowych i 15 autobusów 18-metrowych – mają dotrzeć do czeskiego przewoźnika w tym roku. Operator komunikacji w Ostrawie, oprócz dostaw pojazdów wyposażonych w silniki zasilane sprzężonym gazem ziemnym, zamierza wybudować w najbliższym czasie dwie stacje tankowania CNG.

Solaris jest już dobrze znany mieszkańcom Ostrawy – po mieście jeżdżą w sumie 174 pojazdy polskiego producenta (zarówno autobusy, jak i trolejbusy). W II połowie roku Solaris we współpracy z czeską Skodą Electric dostarczy dwanaście trolejbusów w wersjach 12- i 18-metrowej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS