Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Pracownicy Elona Muska nie mieszczą się na parkingu Tesli

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-04-14 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pracownicy Elona Muska nie mieszczą się na parkingu Tesli
fot. teslaparkinglot/instagram
Pracownicy Elona Muska nie mieszczą się na parkingu Tesli
Pracownicy Elona Muska nie mieszczą się na parkingu Tesli
Pracownicy Elona Muska nie mieszczą się na parkingu Tesli
„Wall Street Journal” zwrócił uwagę na absurdalny problem, który spędza sen z powiek pracownikom Tesli – firmy, która produkując samochody elektryczne chce zrewolucjonizować motoryzację. Na razie tonie w samochodach i nikt nie ma dobrego pomysłu co z tym zrobić.

Parking przed główną fabryką firmy w Freemont w Kalifornii mieści 4,5 tys. samochodów. Już ta liczba robi wrażenie, bo jest gigantyczna (to 15 proc. pojemności całej warszawskiej strefy płatnego parkowania). Większe wrażenie robi informacja, że w fabryce pracuje 6 tys. osób (liczebność załogi podwoiła się w ciągu ostatnich trzech lat) i parking nie jest wystarczająco wielki. Podobna sytuacja ma zresztą miejsce w siedzibie firmy, w położonym ok. 20 km dalej Palo Alto.

Tesla to lider amerykańskiej elektromobilności. Właściciel firmy, Elon Musk, zarabia m.in. na produkcji samochodów elektrycznych, które w niedalekiej przyszłości mają być autonomiczne. Również przyszłość publicznego transportu widzi w autonomii pojazdów. Sam niedawno, stojąc w korku na drodze do siedziby firmy, napisał na twitterze, że jest gotowy wykopać tunel by ułatwić do niej dojazd.

Jednak na razie Tesla nie potrafi sobie poradzić z własnym parkingiem. Nie pomagają zachęty dla pracowników do korzystania z publicznej komunikacji, googlebusy, które dowożą ich z San Francisco, czy dopłaty do przyjeżdżających do pracy rowerem. To ostatnie nie dziwi, bo fabryka jest położona pośrodku niczego i po prostu samochód jest tam najwygodniejszą opcją.Dlatego jeden z pracowników firmy założył na Instagramie profil teslaparkinglot, na który wrzuca zdjęcia z tego, co każdego ranka dzieje się na parkingu firmy. A tam auta parkują tak, ze przestrzeń między nimi to kilka centymetrów, nikt nie zwraca uwagi na wyznaczone linie ani specjalnie oznaczone miejsca np. dla motocykli. Każdy parkuje gdzie może i jak może, a gdy zabraknie tych wyznaczonych, samochody są pozostawiane na uliczkach dojazdowych. W efekcie ten, kto ma pecha, może się spodziewać odholowania auta.

„Wall Street Journal” przytacza przykład jednego z pracowników, który rusza do pracy ok. wpół do czwartej, by zabezpieczyć sobie miejsce parkingowe.

Pomysł firmy na rozwiązanie tego problemu, którym szybko zainteresowały się media, nie jest odkrywczy. Business Insider cytuje przedstawiciela firmy, który zapowiada rozbudowę sieci dróg rowerowych, oraz sieci googlebusów, czyli autokarów, które dowożą pracowników z okolicznych miast.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Strefa Płatnego Parkowania na Służewcu? Niezbędna!

Felietony i komentarze

Strefa Płatnego Parkowania na Służewcu? Niezbędna!

Karina Koziej 03 kwietnia 2017

(Zbyt) tanie parkowanie, czyli kara karze nierówna

Felietony i komentarze

(Zbyt) tanie parkowanie, czyli kara karze nierówna

Jędrzej Puzyński 31 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS