Przedmiotem przetargu jest budowa sieci trakcyjnej dla trolejbusów w ul. Jana Pawła II od ul. Granitowej do al. Kraśnickiej, a także w ciągu al. Kraśnickiej od ul. Jana Pawła II do pętli trolejbusowej i na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Granitowej. Postępowanie obejmuje też realizację podstacji trolejbusowej Węglin, przyłączy zasilających na przystankach przy ul. Jana Pawła II, a także wiat przystankowych przy ul. Muzycznej (dwie sztuki) i Jana Pawła II (pięć sztuk). Projektowana sieć trakcyjna umożliwi połączenie komunikacyjne zachodniej części Lublina oraz nowych osiedli mieszkaniowych zlokalizowanych przy ul. Jana Pawła II z centrum miasta.
Lublin czeka na oferty do 24 stycznia. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w okresie ostatnich pięciu lat wykonały co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na realizacji 6 tys. metrów bieżących sieci trakcyjnej trolejbusowej lub tramwajowej i zrealizowały minimum jedną podstację trakcyjną bądź stację transformatorową wnętrzową. O wyborze zadecydują cena (60%), okres gwarancji (20%), doświadczenie kierownika budowy (20%).
Wzdłuż sporej części trasy stoją już słupy trakcyjne wybudowane w ramach inwestycji drogowej (choć niektóre w rejonie Jana Pawła II i al. Kraśnickiej wymagają wymiany – ich konstrukcja uniemożliwia obciążenie siłami od sieci trakcyjnej ostatniej części trzyelementowego słupa). Realizacja zamówienia potrwa do 30 sierpnia 2017 r. Więcej o planach trolejbusowych Lublina
tutaj.

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.
Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.
Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj