Partnerzy serwisu:
Mobilność

KOKONAT po raz czwarty

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2017-03-13 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

KOKONAT po raz czwarty
Zakład Systemów Komunikacyjnych Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki oraz działające przy nim Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych organizują w dniach 20-21 kwietnia 2017 roku czwartą edycję Krakowskiej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Transportu „Kokonat”, zaś w dniach 18-20 maja pierwszą edycję Ogólnopolskiej Konferencji i Warsztatów Transportowo-Urbanistycznych „Przepis na miasto”.

Celem konferencji jest integracja ambitnych studentów i doktorantów kierunków związanych z transportem z całej Polski. Tak, jak podczas poprzednich trzech edycji, organizatorzy chcą stworzyć miejsce, gdzie młodzi transportowcy mają szanse się zaprezentować, nawiązać kontakty, poznać ciekawych ludzi, zbudować grupy projektowe i badawcze, znaleźć inspiracje do dalszych prac. Podczas ubiegłorocznej, rekordowej edycji zgromadzeni mieli okazję wysłuchać aż trzydzieści siedem referatów. Rokrocznie poruszono tematy planowania, zarządzania, inżynierii, bezpieczeństwa, nowych technologii, kolei, urbanistyki i planowania przestrzennego, przestrzeni miejskiej, prawa, symulacji, itp. Krótkie podsumowanie poprzednich edycji znajduje się na stronie www.knsk.org, zakładka: KOKONAT.

Czwarta edycja odbędzie w dniach 20-21 kwietnia w murach Politechniki Krakowskiej. Na zgłoszenia udziału czynnego w sesji pecha kucha, sesji posterowej bądź biernego udziału. Organizatorzy oczekują na zgłoszenia do 2 kwietnia – formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.kokonat.knsk.org. Tam znaleźć można także więcej informacji o konferencji. Zapraszamy również do śledzenia fanpage’a KNSK na Facebooku (www.facebook.com/knsk.pk) i profilu na Instagramie (www.instagram.com/knsk).

Dodatkowo KNSK organizuje „Przepis na miasto". Są to warsztaty poprzedzone jednodniową konferencją studencką. Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych kontynuuje w ten sposób ideę warsztatów łączących projektowanie urbanistyczne z projektowaniem systemów komunikacyjnych i pragnie zaprosić do współpracy studentów z innych uczelni w całym kraju. Celem warsztatów i konferencji jest krzewienie wśród studentów „kierunków miejskich" wiedzy na temat racjonalnego, świadomego planowania przestrzennego oraz projektowania urbanistycznego z uwzględnieniem rozwoju systemów komunikacyjnych. Celem jest także nauka kształtowania przestrzeni z uwzględnieniem potrzeb wszystkich jej użytkowników w myśl zrównoważonej mobilności. Pod okiem ekspertów z komitetu naukowo-programowego studenci takich kierunków jak gospodarka przestrzenna, transport, architektura, architektura krajobrazu i geografia, do których Organizatorzy kierują zaproszenie, zmierzą się z obszarem problemowym na terenie Krakowa, by zaproponować swój własny przepis na miasto. Co ciekawe warsztaty odbędą się w formule MIASTO 24. Na wypracowanie koncepcji grupy warsztatowe będą miały dokładnie dobę, pracując w murach Politechniki Krakowskiej od godziny 9.00 w piątek do godziny 9.00 w sobotę.

Podczas urbanistycznego maratonu warsztatowcy będą musieli zmagać się z czasem i przeprowadzić prawdziwą burzę mózgów, by wypracować zwycięską koncepcję – najlepszy przepis na miasto! Konferencja i warsztaty odbędą się 18-20 maja 2017 roku w Krakowie. Na zgłoszenia czynnego udziału w części konferencyjnej i warsztatowej chętni mają czas do 1 kwietnia br. Zgłoszenia czynnego udziału w warsztatach przy biernym udziale w części konferencyjnej przyjmowane będą do 30 kwietnia br. Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji znajduje się na stronie www.przepisnamiasto.knsk.org

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dostawy na rowery? Porozmawiajmy poważnie

Mobilność

Dostawy na rowery? Porozmawiajmy poważnie

Krzysztof Gubański 14 marca 2017

Konferencja Kół Naukowych Transportu KoKoNaT – II edycja

Prawo & Finanse

Konferencja Kół Naukowych Transportu KoKoNaT – II edycja

Witold Urbanowicz 20 marca 2015

Kraków zaprasza na KoKoNaT

Komunikacja

Kraków zaprasza na KoKoNaT

Witold Urbanowicz 24 stycznia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS