Partnerzy serwisu:
Mobilność

KOKONAT po raz czwarty

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2017-03-13 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

KOKONAT po raz czwarty
Zakład Systemów Komunikacyjnych Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki oraz działające przy nim Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych organizują w dniach 20-21 kwietnia 2017 roku czwartą edycję Krakowskiej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Transportu „Kokonat”, zaś w dniach 18-20 maja pierwszą edycję Ogólnopolskiej Konferencji i Warsztatów Transportowo-Urbanistycznych „Przepis na miasto”.

Celem konferencji jest integracja ambitnych studentów i doktorantów kierunków związanych z transportem z całej Polski. Tak, jak podczas poprzednich trzech edycji, organizatorzy chcą stworzyć miejsce, gdzie młodzi transportowcy mają szanse się zaprezentować, nawiązać kontakty, poznać ciekawych ludzi, zbudować grupy projektowe i badawcze, znaleźć inspiracje do dalszych prac. Podczas ubiegłorocznej, rekordowej edycji zgromadzeni mieli okazję wysłuchać aż trzydzieści siedem referatów. Rokrocznie poruszono tematy planowania, zarządzania, inżynierii, bezpieczeństwa, nowych technologii, kolei, urbanistyki i planowania przestrzennego, przestrzeni miejskiej, prawa, symulacji, itp. Krótkie podsumowanie poprzednich edycji znajduje się na stronie www.knsk.org, zakładka: KOKONAT.

Czwarta edycja odbędzie w dniach 20-21 kwietnia w murach Politechniki Krakowskiej. Na zgłoszenia udziału czynnego w sesji pecha kucha, sesji posterowej bądź biernego udziału. Organizatorzy oczekują na zgłoszenia do 2 kwietnia – formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.kokonat.knsk.org. Tam znaleźć można także więcej informacji o konferencji. Zapraszamy również do śledzenia fanpage’a KNSK na Facebooku (www.facebook.com/knsk.pk) i profilu na Instagramie (www.instagram.com/knsk).

Dodatkowo KNSK organizuje „Przepis na miasto". Są to warsztaty poprzedzone jednodniową konferencją studencką. Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych kontynuuje w ten sposób ideę warsztatów łączących projektowanie urbanistyczne z projektowaniem systemów komunikacyjnych i pragnie zaprosić do współpracy studentów z innych uczelni w całym kraju. Celem warsztatów i konferencji jest krzewienie wśród studentów „kierunków miejskich" wiedzy na temat racjonalnego, świadomego planowania przestrzennego oraz projektowania urbanistycznego z uwzględnieniem rozwoju systemów komunikacyjnych. Celem jest także nauka kształtowania przestrzeni z uwzględnieniem potrzeb wszystkich jej użytkowników w myśl zrównoważonej mobilności. Pod okiem ekspertów z komitetu naukowo-programowego studenci takich kierunków jak gospodarka przestrzenna, transport, architektura, architektura krajobrazu i geografia, do których Organizatorzy kierują zaproszenie, zmierzą się z obszarem problemowym na terenie Krakowa, by zaproponować swój własny przepis na miasto. Co ciekawe warsztaty odbędą się w formule MIASTO 24. Na wypracowanie koncepcji grupy warsztatowe będą miały dokładnie dobę, pracując w murach Politechniki Krakowskiej od godziny 9.00 w piątek do godziny 9.00 w sobotę.

Podczas urbanistycznego maratonu warsztatowcy będą musieli zmagać się z czasem i przeprowadzić prawdziwą burzę mózgów, by wypracować zwycięską koncepcję – najlepszy przepis na miasto! Konferencja i warsztaty odbędą się 18-20 maja 2017 roku w Krakowie. Na zgłoszenia czynnego udziału w części konferencyjnej i warsztatowej chętni mają czas do 1 kwietnia br. Zgłoszenia czynnego udziału w warsztatach przy biernym udziale w części konferencyjnej przyjmowane będą do 30 kwietnia br. Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji znajduje się na stronie www.przepisnamiasto.knsk.org

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dostawy na rowery? Porozmawiajmy poważnie

Mobilność

Dostawy na rowery? Porozmawiajmy poważnie

Krzysztof Gubański 14 marca 2017

Konferencja Kół Naukowych Transportu KoKoNaT – II edycja

Prawo & Finanse

Konferencja Kół Naukowych Transportu KoKoNaT – II edycja

Witold Urbanowicz 20 marca 2015

Kraków zaprasza na KoKoNaT

Komunikacja

Kraków zaprasza na KoKoNaT

Witold Urbanowicz 24 stycznia 2014

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS