Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Dwa lata Renomy w Krakowie

Dalej Wstecz
Autor:

Redkacja

Data publikacji:
2018-02-08 10:46
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZIKIT Kraków

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dwa lata Renomy w Krakowie
fot. ZIKIT Kraków
W tym roku minęły dwa lata od kiedy na krakowskich ulicach pojawili się umundurowani kontrolerzy, będący pracownikami sopockiej firmy Renoma. Wygrała ona przetarg ogłoszony przez ZIKiT w roku 2016, którego postanowienia obowiązywać będą jeszcze przez 2 lata.

Głównym zadaniem osób zatrudnionych w Renomie jest oczywiście kontrola biletów. Jednak zakres obowiązków kontrolerów w rzeczywistości jest o wiele większy. Wykwalifikowani pracownicy, dzięki znajomości języka angielskiego, pomagają turystom w zakupie biletów, a także w odnalezieniu lub wyznaczeniu optymalnej trasy przejazdu. Kontrolerzy znakomicie odnaleźli się też w sytuacjach, w których często pojawiały się problemy – np. na granicy stref. Ich zadaniem w tej kwestii jest informowanie o zakupie właściwego biletu i rodzajach opłat w poszczególnych strefach.

– Kontrolerzy starają się przede wszystkim pomagać. Dbamy o to, aby nie pełnili jedynie funkcji czysto kontrolerskich, a starali się wyjść naprzeciw pojawiającym się potrzebom osób korzystających z Komunikacji Miejskiej – mówi Marcin Bonisławski, dyrektor Biura Kontroli Biletów Renoma.

Warto przypomnieć też, że to właśnie Kraków był pierwszym miastem w Polsce, które zamówiło pełne umundurowanie dla kontrolerów komunikacji miejskiej. Ich strój składa się obecnie z: białej koszuli, bordowego krawata i granatowych spodni. Dodatkowo kontrolerzy są wyposażeni w urządzenia GPS.

Oprócz podstawowych obowiązków Renoma włącza się także aktywnie w różne akcje prowadzone przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Kiedy w życie weszły nowe przepisy, gwarantujące bezpłatną komunikację uczniom, to właśnie kontrolerzy informowali o tym fakcie rodziców w pobliżu krakowskich szkół. Natomiast podczas działań informacyjno-promocyjnych jednostki dotyczących maksymalizacji siatki połączeń w komunikacji – kontrolerzy rozdawali kieszonkowe mapy, zawierające szczegółowy plan zaktualizowanych połączeń linii autobusowych i tramwajowych. Renoma regularnie wspiera także jednostkę w ramach Akademii Mobilnego Krakowianina i Akademii Mobilności ZIKiT – umundurowani kontrolerzy edukują najmłodszych w jaki sposób podróżować Komunikacją Miejską w Krakowie.

Dla budżetu miasta nie bez znaczenia pozostają też statystyki. Kontrolerzy wykonują rocznie blisko 200 tys. kontroli. Wystawili do tej pory 20 572 wezwań do zapłaty. Firma może pochwalić się też wysokim wskaźnikiem windykacyjnym, na poziomie 56,20%. Pracownicy Renomy są również dobrze oceniani przez pasażerów. W roku 2017 odnotowano jedynie 55 skarg na kontrolerów (z czego żadna nie była zasadna).

– Najbardziej cieszy fakt, że dzięki umundurowanym kontrolerom spadła liczba skarg. Co więcej - zaczęły spływać do nas pierwsze pochwały ustne i pisemne. Biorąc pod uwagę to, że zawód kontrolera ze zrozumiałych względów nie cieszy się popularnością, tym bardziej należy docenić życzliwy odbiór ze strony pasażerów. Podsumowując, współpraca z Renomą przyczynia się do budowania i utrwalania dobrego wizerunku Miasta zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów – powiedział Łukasz Franek, Zastępca Dyrektora ds. Transportu w ZIKiT.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Spadła liczba gapowiczów

Prawo & Finanse

Warszawa: Spadła liczba gapowiczów

Witold Urbanowicz 03 lutego 2018

Warszawa: Od listopada kontrolerzy biletów w umundurowaniu

Przestrzeń

Warszawa: Od listopada kontrolerzy biletów w umundurowaniu

Witold Urbanowicz 24 października 2017

Olsztyn: Szykuje się z przymusu komunikacja miejska za darmo?

Przestrzeń

Olsztyn: Szykuje się z przymusu komunikacja miejska za darmo?

Martyn Janduła 30 maja 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5