Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Prywatna firma sprawdzi bilety w stołecznej komunikacji

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-12-05 12:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Prywatna firma sprawdzi bilety w stołecznej komunikacji
Fot. ZTM Warszawa
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podpisał nową umowę z firmą Cursor na kontrolę biletów w stołecznych autobusach, tramwajach i pociągach. W sumie pracownicy tej firmy będą musieli przeprowadzić ponad 100 tys. kontroli w miesiącu, uzupełniając kontrolerów zawodowych ZTM, pracowników SKM oraz tzw. pomocniczą kontrolę biletów.

Pod koniec listopada warszawski ZTM zawarł kolejną umowę z firmą Cursor na kontrolę biletów w pojazdach stołecznej komunikacji w okresie do końca listopada 2020 r. Podmiot ten wykonywał już podobną usługę w latach poprzednich.

Firma musi zapewnić obsadę na każdej zmianie pracowniczej wg zapotrzebowania godzinowego (120 godz. w dni robocze i 161 godz. w weekendy i święta). W sumie w ciągu miesiąca Cursor ma przeprowadzić 108-109 tys. kontroli. Docelowo firma powinna zapewnić w dni robocze 15 kontrolerów w systemie trzyzmianowym (po 8 godz.) lub 10 kontrolerów w trybie dwuzmianowym (po 12 godz.). Natomiast w weekendy i święta podmiot ten powinien wprowadzić odpowiednio 21 bądź 14 kontrolerów.

Zgodnie z umową wynagrodzenie firmy będzie się składało z dwóch części. Stawka za roboczogodzinę wynosi 58,99 zł brutto. Dodatkowo Cursor otrzyma 30,00 zł brutto za każdą opłatę dodatkową wystawioną przez pasażera i opłaconą przez pasażera (z tego wykonawca wypłaci kontrolerowi 20,00 zł netto).

Bilety, oprócz firmy Cursor, kontroluje 65 zawodowych kontrolerów ZTM, 57 osób w ramach tzw. pomocniczej kontroli biletów (na zasadzie zlecenia) oraz pracownicy SKM w pociągach tej spółki. – W tej chwili nie planujemy dodatkowej firmy w okresie trwania umowy z Cursorem – mówi Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM Warszawa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. ZTM szuka firmy kontrolującej bilety

Komunikacja

Warszawa. ZTM szuka firmy kontrolującej bilety

Jakub Dybalski 02 października 2018

ZTM Warszawa szuka firmy kontrolerskiej

Komunikacja

ZTM Warszawa szuka firmy kontrolerskiej

Witold Urbanowicz 20 lipca 2018

Włochy. Szukają „kanarów” w czynie społecznym

Prawo & Finanse

Włochy. Szukają „kanarów” w czynie społecznym

Jakub Dybalski 07 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5