Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

ZTM Warszawa na razie bez kłopotów w KIO

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-08-02 11:06
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZTM Warszawa na razie bez kłopotów w KIO
fot.
Krajowa Izba Odwoławcza umorzyła w poniedziałek postępowanie odwoławcze w sprawie PKS Grodzisk Mazowiecki przeciwko ZTM, bo przewoźnik wycofał odwołanie. To element długiego postępowania na obsługę linii autobusowych w stolicy, które PKS Grodzisk niedawno przegrał.

Obie strony miały się spotkać w poniedziałek w KIO, bo PKS zarzucił zamawiającemu błędy proceduralne w czasie postępowania. Chodziło o wyjaśnienia firmy złożone na etapie badania ofert. PKS chciało, by pozostały one tajne, a ZTM je odtajniło, co przewoźnik uznał za naruszenie dobrych praktyk jeśli chodzi o konkurencję. Ale wczoraj stwierdził, że jednak nie warto się o to spierać.

Do dalszy ciąg przetargu rozstrzygniętego w zeszłym tygodniu. Zamówienie na obsługę linii 100 autobusami podzielono na dwie części. Pierwszą, kilka tygodni temu wzięła Arriva Bus. Druga część przypadła Michalczewskiemu, choć oferta PKS Grodzisk Mazowiecki była tańsza. ZTM uznał jednak, że zaproponowana cena (6,99 za wzkm) jest zbyt niska by rzetelnie zrealizować przewozy, a także nie uznał firmie dowodów na posiadane doświadczenie.

Wicedyrektor ZTM Katarzyna Strzegowska tłumaczyła w zeszłym tygodniu, że organizator transportu jest przygotowany na ewentualne postpowania przed KIO, a wszystkie oferty sprawdzano bardzo dokładnie. Przewidywała że umowa zostanie podpisana pod koniec sierpnia, co stawia pod niewielkim znakiem zapytania, czy nowy przewoźnik przejmie linie w terminie, czyli 1 stycznia przyszłego roku. Uspokajała jednak, ze w przypadku ewentualnego poślizgu ZTM poradzi sobie siłami MZA i innych przewoźników.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Dlaczego wybrano Michalczewskiego, choć był droższy?

Prawo & Finanse

Warszawa. Dlaczego wybrano Michalczewskiego, choć był droższy?

Jakub Dybalski 28 lipca 2016

Warszawa myśli o nowym systemie biletowym. Znikną kartoniki?

Mobilność

Warszawa myśli o nowym systemie biletowym. Znikną kartoniki?

Witold Urbanowicz 12 lipca 2016

SKM-ką do serca Pruszkowa?

Przestrzeń

SKM-ką do serca Pruszkowa?

Jakub Madrjas 12 lipca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5